Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Trudny wybór

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Na zakup nowego dzieła sztuki warto poświęcić sporo czasu, ze względu na wielość dzieł sztuki, ale także na nasze osobiste preferencje, aby później, jak najmocniej cieszyć się z wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

 

Natalia Rak (ur. 1986), 'Beyond the Veil', 2023
Poniedziałek, 29 maja, DESA Unicum

Artystka zaczerpnęła inspirację z pięknych barokowych rzeźb, w których nawet wspaniale wymodelowane welony są z marmuru. Podobnie jest tutaj, pięknie udrapowana tkanina otacza sylwetkę postaci, a w zasadzie wypełnia całą kompozycję. Intrygujący efekt, dodatkowo podbity zróżnicowanymi odcieniami barw.

Natalia Rak (ur. 1986), "Beyond the Veil", 2023

Miguel E, Story 22, Ocean's secrets whispering in my ears, 2022
Poniedziałek, 29 maja, 101 Projekt

Pejzaż idealnie pasujący do nowoczesnego wnętrza. Artysta skupia się głównie na kształtach i kolorach, mocnymi odcięciami budując geometryczny, odrealniony świat. Mamy tutaj zarówno postać, jak i fragment pejzażu oraz architekturę.

Miguel E, Story 22, Ocean's secrets whispering in my ears, 2022

Szymon KURPIEWSKI (ur. 1984), Cinnamon bun, 2022
Poniedziałek, 29 maja, Pragaleria

Jedzenie w sztuce to niezwykle szeroki i znany od wieków motyw. Niezwykle spektakularnie wypada właśnie w odniesieniu to zbliżeń pojedynczych przedmiotów i potraw. Piękna cynamonowa bułeczka jest wykonana tak atrakcyjnie i realistycznie, że aż ślinka cieknie.

Szymon KURPIEWSKI (ur. 1984), Cinnamon bun, 2022

Natalia Jóźwiak, Roses, 2023
Wtorek, 30 maja, ToTuart

Obrazy artystki mają symbolizować zjawiskowość i sensualność kobiety. Motyw czerwonych róż z pewnością należy do zmysłowych i niezwykle atrakcyjnych wizualnie. Połączenie czerwieni z czernią dodatkowo podbija kontrast kompozycji, a rzadziej wykorzystywane tondo, czyli kształt koła czyni obraz wyjątkowym.

Natalia Jóźwiak, Roses, 2023

Antoni SUCHANEK (1901-1982), 'Pejzaż nizinny z zagajnikiem | Portret górala' (praca dwustronna) (1927)
Środa, 31 maja, Krakowski Dom Aukcyjny®

W przypadku sztuki dawnej, malarstwo, a szczególnie malarstwo pejzażowe jest jednym z najlepszych wyborów. Z jednej strony ze względu jak na obrazie Suchanka uniwersalny temat, z drugiej zez względu na konserwację. Dodatkowo piękna rama to niewątpliwie doskonały dodatek.

Antoni SUCHANEK (1901-1982), "Pejzaż nizinny z zagajnikiem | Portret górala" (praca dwustronna) (1927)

Teodor Axentowicz (1859 - 1938), Plakat II Wystawy Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”, 1898
Czwartek, 01 czerwca, Polski Dom Aukcyjny

Plakat, który jest jednym z najbardziej popularnych obrazów kojarzących się z okresem Młodej Polski. Jest także jednym z popularniejszych dzieł Teodora Axentowicza. Z pewnością warto mieć taki unikat w swojej kolekcji.

Teodor Axentowicz (1859 - 1938), Plakat II Wystawy Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”, 1898

EWA WISNIEWSKA, GLAMOUR
Piątek, 02 czerwca, Galeria Forbis

Piękny portret z wyraźną nutą dekadencji. Artystka zadbała o zróżnicowanie faktur i dopracowanie detali, dbając też o ciekawą kompozycję. Obraz będzie świetnie prezentował się w wielu wnętrzach, warto także przemyśleć jego zakup pod kątem prezentu dla bliskiej nam osoby.

EWA WISNIEWSKA, GLAMOUR

Wincenty Wodzinowski (1866 Igołomnia k. Miechowa - 1940 Kraków), Trudny wybór
Sobota, 03 czerwca, Sopocki Dom Aukcyjny

Scena, która przedstawia jeden z głównych wątków spotykanych w literaturze z tamtego okresu. Nie jest to jedyny kontekst, który wykorzystał malarz, obraz można także analizować w odniesieniu do m.in. opozycji młodość – starość tudzież rozsądek i uczucie. Warto oczywiście wspomnieć o świetnym warsztacie artysty.

Wincenty Wodzinowski (1866 Igołomnia k. Miechowa - 1940 Kraków), Trudny wybór


keyboard_arrow_up