Uwolnić emocje

Uwolnić emocje

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Co można zyskać, kupując nowe dzieło sztuki? Bardzo wiele. Na wprowadzeniu sztuki do naszego życia zyska nie tylko nasz dom i biuro. Zaangażowanie w sztukę może poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie obcującej z nią osoby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Luiza Poreda, Animal planet: furcifer, 2021
08 listopada, 19:30, 101 Projekt

Obraz jest niezwykle oryginalny i dokładny, przez co wygląda prawie jak cyfrowa grafika. Artystka miała ciekawy pomysł na kompozycję i przedstawienie. Warto przyjrzeć się, oczywiście oprócz pięknemu bohaterowi pierwszego planu, liściom i ich harmonijnej fakturze oraz kolorom.

Luiza Poreda, Animal planet: furcifer, 2021

Filip Łoziński (ur. 1986), Jesienne drzewa, 2021
08 listopada, 19:30, Pragaleria

Artysta bardzo często w swoich obrazach bawi się skalą przedmiotów i ludzi. Oprócz ciekawego efektu osiągniętego tym zabiegiem namalowane przez artystę drzewa mają intrygujące abstrakcyjne kształty, a całość zawieszona w błękitnej toni potęguje efekt odrealnienia.

Filip Łoziński (ur. 1986), Jesienne drzewa, 2021

Mariusz Drabarek, Geisha, 2021
10 listopada, 19:00, Yegorov Gallery

Mariusz Drabarek w otoczeniu jednego z ważniejszych symboli Japonii, czyli gejszy umieścił inne równie mocno kojarzące się z tym krajem. Kompozycja ma bardzo atrakcyjny charakter, obraz przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom japońskiej kultury.

Mariusz Drabarek, Geisha, 2021

Rafał Olbiński (ur. 1943 Kielce), Karty
10 listopada, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Jedna z ciekawszych prac Rafała Olbińskiego. Karciany motyw pięknie komponuje się z parą ludzi oraz utworzonym z kart labiryntem. Tak stworzona kompozycja zachęca do dłuższej kontemplacji pracy i będzie wspaniałym uzupełnieniem każdego wnętrza.

Rafał Olbiński (ur. 1943 Kielce), Karty

Anita Domeracka, Niebieskie tulipany , 2021
12 listopada, 20:30, Galeria Kontrowersyjna

Tulipany są w polskiej sztuce współczesnej często obecnym motywem. Warto jednak zwrócić uwagę na oryginalne aspekty obrazu – artystka eksperymentuje ze szpachelką, dzięki czemu buduje farbą widoczną fakturowość. Kompozycja staje się niezwykle realna, a silne kontrasty budują intensywny nastrój u odbiorców.

Anita Domeracka, Niebieskie tulipany , 2021

Tymon NIESIOŁOWSKI
13 listopada, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Prace tego cenionego artysty zachwycają oryginalnością formy i głębią przekazu. Naga kobieca postać jest pokazana w silnym zbliżeniu, wręcz voyeurystycznej konwencji. Dzięki kolorystyce, formie i kompozycji nagość nie jest w żaden sposób nachalna i obraz będzie pasował do wielu miejsc.

Tymon NIESIOŁOWSKI

Katarzyna Wołodkiewicz, 'Puch'
13 listopada, 19:00, Galeria Vratislavia

Delikatna, pastelowa kolorystyka pracy unowocześnia klasyczny motyw martwej natury, Artystka umiejętnie wplotła przedmioty w tło, zachowując przy tym ich ciekawą formę. Tytuł oddaje lekkość kompozycji. Praca będzie szczególnie przyjemnie prezentowała się w kuchni albo jadalni.

Katarzyna Wołodkiewicz, "Puch"

Julia Ustinovich, Mrs Hide, 2021
13 listopada, 20:30, Galeria Kontrowersyjna

Obraz zwraca na siebie uwagę dzięki niesamowitej dokładności przedstawienia postaci. Artystka sprawnie posługując się światłocieniem, zbudowała intymny portret kobiety, której postawa i twarz wyrażają wiele emocji. Ciekawym zabiegiem jest także otwarta kompozycja i zbliżenie, które pogłębiają odczucie intymności przekazu.

Julia Ustinovich, Mrs Hide, 2021

Irena WEISS – ANERI (1888-1981), Pejzaż z Prowansji, 1928
14 listopada, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Obraz przedstawia charakterystyczny dla artystki sposób malowania pejzaży. Silny kontrast pomiędzy intensywną kolorystyką pierwszego planu a delikatnym tłem zwraca uwagę na roślinność i architekturę tego krajobrazu. Zastosowane uproszczenia w pokazaniu niektórych elementów unowocześniają kompozycję, lekko ją odrealniając.

Irena WEISS – ANERI (1888-1981), Pejzaż z Prowansji, 1928

Łukasz Owczarek, WTF BH
14 listopada, 21:00, Galeria Maya

Intrygujące połączenie różnych wątków obecnych na obrazie. Widoczny na obrazie intensywny dym zamiast burzy włosów jest ciekawym wizualnym przeniesieniem nastroju i wewnętrznych emocji postaci i silnie kontrastuje z niepozornym papierosem trzymanym w dłoni. Postać zachowuje stoicki spokój pomimo dziejącej się za nią fali wybuchu. Obraz przyciąga połączeniem dwóch przeciwstawnych uczuć, klarownie złożonych w jedną całość.

Łukasz Owczarek, WTF BH

KATARZYNA KORYTKOWSKA, Love of the garden, 2021
14 listopada, 22:00, Galeria WIL-ART

Po raz kolejny mamy do czynienia z silnym kadrowaniem. Taka kompozycja, z dokładnym oddaniem detali wymaga sprawnego warsztatu malarskiego i i umiejętności głębokiego odczuwania otaczającego świata. Obraz wygląda jak fotograficzny wycinek tytułowego ogrodu, a kwiaty są pięknym punktem na tle gąszczu roślinności.

KATARZYNA KORYTKOWSKA, Love of the garden, 2021

keyboard_arrow_up
+