PL EN DE

Sortuj: Kolejność | Popularność | Najnowsze | Cena
Pokaż: Wszystkie
Zakres cen: 1 - (Zmień)

Wernisaż wystawy indywidualnej Agi Pietrzykowskiej

Wernisaż wystawy indywidualnej Agi Pietrzykowskiej
Wernisaż wystawy indywidualnej Agi Pietrzykowskiej

Galeria Xanadu zaprasza na wernisaż wystawy indywidualnej Agi Pietrzykowskiej zatytułowanej "Cukierki na szczęście".

Wernisaż odbędzie się 14 lutego 2018 r. w godz. 18:00-21:00 w siedzibie Galerii na ul. Hożej 51 w Warszawie.

Walentynkowy wieczór warto spędzić w towarzystwie dobrej sztuki. O doznania kulinarne gości podczas wernisażu zadba kucharz Cuisine Chic Daniel Michał Szmidt, a doskonałe trunki zapewni marka Chivas Regal Polska.

Prace Agi Pietrzykowskiej od początku działalności Xanadu były prezentowane w przestrzeni Galerii, pokazywane były także międzynarodowej publiczności na targach sztuki JustMad w Madrycie i Contemporary Art Ruhr w Essen w 2017 r. Przyszedł wreszcie czas na indywidualną wystawę artystki w reprezentującej ją warszawskiej galerii.

Aga Pietrzykowska działa na wielu polach, od malarstwa, przez kolaż po ilustrację. Na wystawie w Xanadu będzie można zobaczyć zarówno obrazy, jak i drobniejsze prace na papierze. To twórczość, która, choć mocno osadzona jest w abstrakcji, wykorzystuje również elementy świata przedstawiającego. Artystkę fascynują kształty i relacje między nimi, zderzenie geometrii z abstrakcją organiczną. Pietrzykowska swobodnie bawi się tymi motywami, tworząc na płótnach swego rodzaju malarskie kolaże. Tworzone przez nią obrazy uwodzą cukierkowymi, żywymi kolorami, spod których nierzadko jednak wyłania się czerń. Są słodko-gorzkie, przekazując w ten sposób pewne z pozoru proste i oczywiste, ale często zapominane przez nas prawdy.

Wystawę będzie można oglądać do 4 marca 2018 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00. Partnerzy wydarzenia: Artinfo.pl, Wnętrza 3D, OneBid, Cuisine Chic, Chivas Regal Polska.

Aga Pietrzykowska (ur. 1978 r.) jest absolwentką ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji prof. Z. Januszewskiego (2008). Studiowała również na ASP w Łodzi oraz na Uniwersytecie Warszawskim (Stosunki Międzykulturowe). Stypendystka MNiSW. Wystawiała w Galerii (-1) PKOL w Warszawie, Muzeum Sportu w Warszawie, Muzeum Sportu w Kijowie, Muzeum Plakatu w Warszawie, na Legnickim SATYRYKONie, w Starym Browarze w Poznaniu, na IV Międzynarodowych Targach Sztuki ArtVilnius’13 w Wilnie (2013), targach JustMAD w Madrycie (2016, 2017), targach Contemporary Art Ruhr w Essen (2017). Autorka wielu wystaw indywidualnych, ostatnio: FORT Sokolnickiego, Warszawa (2014); Pragaleria, Warszawa (2016); Galeria Sztuka Wyboru, Gdańsk (2016); Galeria Bałtycka (z Agatą Czeremuszkin-Chrut), Koszalin (2016); Galeria Dystans, Kraków (2017). Jej ilustracje publikowane były m.in. w CLAM Magazine, Polityce, Bluszczu, Slow Magazyn, Lounge Magazyn, Wydawnictwie Dialog, Magazynie KUKBUK. Jej prace znajduje się w kolekcjach prywatnych m.in w USA, Australii, Niemczech, Portugalii, Ukrainie, Francji, Litwie, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

Galeria Xanadua

Powrót