Wycinki rzeczywistości

Wycinki rzeczywistości

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Od wieków kompozycja była jednym z podstawowych narzędzi artystycznego wyrazu. Artyści poszczególnych epok wciąż poszukiwali nowych sposobów na rozmieszczenie elementów swoich dzieł oraz znalezienie idealnych proporcji. Wszystko po to, aby wykonane przez nich dzieła były atrakcyjne dla odbiorców. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

24 sierpnia, 19:30, Galeria Akwarium

Povilas Dirgela ma w swoim dorobku prace surrealistyczne, jednak to morze jest od samego początku motywem przewodnim jego twórczości. Obraz ma otwartą kompozycję i ciekawe, bliskie kadrowanie, które nadaje mu tajemniczy nastrój. Świetnie wkomponuje się, w szczególności w minimalistyczny wystrój.

Povilas Dirgela,Morze

24 sierpnia, 19:30, Galeria Xanadu

Artystka interesuje się historią i zabytkami. W ciekawy sposób przedstawia fragmenty architektury swojego miasta. Wyraźnie skupia się na detalach i tworzy oryginalną fakturę powierzchni, którą modeluje światłocieniem. Kadrowanie jest wycinkiem większej całości, a artystce udało się skierować uwagę widza na konkretny fragment.

Magdalena Barczyk-Kurus, Odpamiętywanie z cyklu Jurajskie światło, 2015

25 sierpnia, 19:30, Pragaleria

Charakterystyczny styl malarstwa artystki zapewnia jej niesłabnącą popularność na rynku sztuki. Obraz charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi, przedstawia piękny, letni i wakacyjny pejzaż, który zachwyci wielu. Warto zatrzymać się nad twórczością artystki, szukając atrakcyjnego pejzażu.

Alicja Kappa (ur. 1973), Złote winnice, 2021

26 sierpnia, 19:30, Galeria Vratislavia

Na aukcjach rzadko pojawiają się obrazy w formacie koła, a szkoda, bo jest to niezwykle ciekawy kształt, jeśli chodzi kompozycję. Nie tylko dlatego warto zwrócić uwagę na obraz artystki. Intrygujące jest także połączenie kolorystyczne oraz podejście do tematu postaci. Artystka kreując kolorową aureolę w połączeniu z wizerunkiem, operuje wieloma symbolami, które budują szeroką warstwę interpretacyjną.

Agnieszka Fijał-Czapla, "Spojrzenie"

26 sierpnia, 20:00, Kwadrat Art

Zainteresowanie widza sztuką abstrakcyjną opiera się głównie na atrakcyjnej kolorystyce lub ciekawej formie. Artystka wykorzystała inspirujący temat pejzażu, który wykonała, wykorzystując oryginalną, atrakcyjną kolorystykę oraz ciekawe kształty. Dzięki klasycznemu motywowi pejzażu obraz sprawdzi się w wielu miejscach.

Iwona Kalaman, Turkusowe Morze, 2021

28 sierpnia, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Kolejny przykład ciekawego malarskiego przedstawienia fragmentu architektury miasta. Atrakcyjna i abstrakcyjna forma z jednej strony wyraźnie przywodzi na myśl namalowaną rzeczywistość, z drugiej jednak, dzięki ograniczeniu środków i kształtów poszerza punkt widzenia i interpretację dzieła.

Aleksandra Kuźnik, Ratusz we Wrocławiu

29 sierpnia, 21:00, Galeria Maya

Obraz przedstawia typowo figuratywne ujęcie miasta, które artystka często wykorzystuje w swojej twórczości. Umiejętne kadrowanie i zakomponowanie malowanej sceny sprawia, że obraz jest niezwykle atrakcyjny i zwraca uwagę wielu odbiorców.

Magdalena Kępka, Bajkowy Ojen

29 sierpnia, 21:30, Stricte

Oryginalne wykorzystanie żabiej perspektywy ustawiło całą kompozycję. Dopracowany i świetnym pod względem warsztatowym rysunek postaci żywo kontrastuje z chłodną kolorystyką obrazu. Ciekawe połączenie elementów dodatkowo przykuwa uwagę.

Katia Meller, Wysokie loty, 2021r.

keyboard_arrow_up
+