Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Wystawa obrazów Marty Lipowskiej

Przez cały maj zapraszamy na wystawę w Galerii Sztuki i Atelier Maya w Toruniu

Artystka tworzy prace w technice olejnej. Jej dzieła charakteryzuje wyrazistość barw, wyraźnie zaznaczona faktura i energiczne pociągnięcia farby. Inspiruje ją otaczająca rzeczywistość, której jednak nie traktuje w sposób dosłowny. Wybiera takie jej fragmenty, które są inspirujące pod kątem koloru i światła. W jej dziełach każdy może odnaleźć kawałek siebie. Marta Lipowska tworzy głównie w pracowni, choć bardzo lubi pracę w terenie. Szczególnie ceni sobie spotkania z innymi artystami. Przyznaje, że jest to cenne doświadczenie często będące inspirujące do powstawania kolejnych dzieł. Wielkim marzeniem Artystki jest by nieustannie się rozwijać i czerpać radość z procesu tworzenia.

Marta Lipowska studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom uzyskała w 2003r. w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Artystka prezentowała swoje prace na wielu wystawach w Polsce i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Belgia). Zdobyła kilka nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa. W 2008r. Znalazła się na liście najbardziej perspektywicznych artystów do 35 roku życia „Kompas Młodej Sztuki”. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Belgii, Rosji, Czechach, Norwegii, Irlandii i Hiszpanii. Jak sama mówi największym sukcesem jest dla niej fakt, że jej prace znajdują wielu odbiorców, także poza granicami naszego kraju. 

W maju prace Artystki można podziwiać w Galerii Sztuki i Atelier Maya, która znajduje się przy ulicy Ducha Świętego 19 w Toruniu. Zapraszamy na festiwal barw bijący z otaczającej nas codzienności.


keyboard_arrow_up