porcelana, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia; wys. 25 cm, średn. podstawy 7 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i 1 przy obręczy dna, wycisk: 510(?)2, naszkl. czerwienią: 330 510 43;
Miśnia, Manufaktura Porcelany, XX w.
Wazon o owoidalnym brzuścu, z krótką obręczową szyjką i kopułową, wpuszczaną pokrywką z kołnierzem i wrzecionowatym uchwytem.
Od frontu motyw chińskiego smoka, z boków, z tyłu i na pokrywie kilka dalekowschodnich motywów ornamentalno-roślinnych; krawędzie i uchwyt złocone.
Jeden z najstarszych motywów dekoracji miśnieńskich, stosowany od końca lat 20. XVIII wieku, przez wiele lat zastrzeżony jako wzór na porcelanie dworskiej (królewskiej).