Brakteat guziczkowy II poł. XIII w., nieokreślona dzielnica, Av.: Ptak z podniesionym ogonem w lewo, RRR.
3
Stan zachowania: 3
Kop. -, waga 0,11 g, śr. 16,50 mm, , wyjątkowy, niespotykany styl, dotąd niepublikowany, patyna, znacznie obłamane obrzeże.