Brakteat guziczkowy, Av.: Krzyż łaciński, po bokach dwa krzyżyki.
3+
Stan zachowania: 3+
Wasch. 158a, Paszkiewicz T9,14, waga 0,22 g, śr. 15,30 mm, szara patyna, szeroki wczesny brakteat z dużym krzyżem, u dołu belki po bokach dwa dość duże krzyżyki pod kątem, ciekawy i niespotykany.