7

JASIEŃSKI, CYBULSKI- SZTUKA POLSKA. MALARSTWO

JASIEŃSKI Feliks, CYBULSKI Adam Łada

SZTUKA POLSKA. MALARSTWO

Pod kier. ... Barwne reprodukcje dzieł najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego.

Lwów [przedm. 1904]. H. Altenberg, Księg. str. [4], k. 23, 23 k. tabl. ilustr., format 27 x 34

Album zaw. barwne reprodukcje malarstwa polskiego przełomu XIX/XX w., którym towarzyszą teksty - kolejno: Feliksa Jasieńskiego do obrazu "Jeździec" Piotra Michałowskiego, K. M. Górskiego do obrazu "Portret ciotki artysty" Henryka Rodakowskiego, Stanisława Witkiewicza do obrazu "Przeprawa rotmistrza pancernego przez Dniestr" Juliusza Kossaka, Józefa Chełmońskiego do obrazu "W Tatrach" Wojciecha Gersona, Stanisława Witkiewicza do obrazu "Kościół" Wojciecha Gersona, Stanisława Witkiewicza do obrazu "Hołd pruski" Jana Matejki, Stanisława Tarnowskiego do obrazu "Zygmunt Stary słuchający 'Zygmunta'" Jana Matejki, Feliksa Jasieńskiego do obrazu "Polowanie w XVIII wieku" Maksymiliana Gierymskiego, Stanisława Witkiewicza do obrazu "Na folwarku" Józefa Chełmońskiego, Kazimierza Mokłowskiego do obrazu "Trójka" Józefa Chełmońskiego, Feliksa Jasieńskiego do obrazu "Spotkanie" Władysława Podkowińskiego, Adama Łada Cybulskiego do obrazu "Wizja" Witołda Pruszkowskiego, K. M. Górskiego do obrazu "Portret" Wojciecha Weissa, Feliksa Jabłczyńskiego do obrazu "Zima" Stanisława Masłowskiego, Maryana Olszewskiego do obrazu "Studyum portretowe" Teodora Axentowicza, Wilhema Mitarskiego do obrazu "Święcenie wody" Teodora Axentowicza, K. M. Górskiego do obrazu "Portret" Józefa Mehoffera, Tadeusza Żuk-Skarszewskiego do obrazu "Święcenie" Włodzimierza Tetmajera, Feliksa Jabłczyńskiego do obrazu "Portret dziewczynki" Józefa Pankiewicza, Adama Łada Cybulskiego do obrazu "Franek i Janek" Wojciecha Weissa, Feliksa Jasieńskiego do obrazu "Głowa mężczyzny" Artura Grottgera.

TWARDA OPRAWA WYDAWNICZA PŁÓCIENNA Z TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI

Stan DB+/ otarcia grzbietu, przednia wyklejka lekko nadpęknięta

VII Aukcja książek i starodruków
30 listopada 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
152 EUR
Wyświetleń: 59 | Ulubione: 1

Antykwariat Sobieski

30 listopada 2019 CET/Warsaw

Antykwariat Sobieski
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993