olej, płótno dublowane, 115 x 99,5 cm
Obraz przedstawia grupę huzarów, przygotowujących konie do wyjazdu w okazałej stajni.
Na pierwszym planie jeden z huzarów zajmuje się zaciąganiem popręgu, drugi wkłada karabin
do futerału przy siodle.