Żeromski S. "Ludzie bezdomni". Powieść. T. 1 - 2. Nakład Bronisława Natansona, Warszawa 1900, wyd. I, oprawa jednolita z epoki, półskórek. Stan zachowania książek b. dobry, nieliczne przetarcia na oprawach (trochę większe w tomie drugim).