GRABOWSKI Ambroży - Groby królów polskich w Krakowie w kościele katedralnym na zamku. Poprzedza kronika x. Krzysztofa Zelnera, mansyonarza kościoła Panny Maryi. Tę, oraz inne pomniki historyczne, z dawnych rękopismów wydał ... Kraków 1835. Nakł. J. Czecha. 8, s. [8], 96, [1], tabl. 4. opr. późn. pperg., obcięcie barwione.
Banach 232. Nieznaczne otarcia krawędzi okł., stan bardzo dobry. Dyskretna piecz., nieszpecący podpis własn. Zachowana tylna okł. brosz. W tekście 4 drzeworyty przedstawiające królów polskich bite z XVI w. klocków, na tablicach miedziorytowe kopie dawnych portretów naszych monarchów. Zaw. m.in.: Kronika X. Zelnera, Napisy trumien w dwóch grobach królewskich w kościele katedralnym, Króla Władyslawa IV obrządek koronacyi w Krakowie roku 1633, Koronacya Jana III, Monety i medale w gałce wieży ratusza, Listy starych Polaków i Polek, Wyrok siedzenia więzienia na dzwonnicy koscielney. Nieczęste.