1328

Drugi ZJAZD Sprawozdawczo Naukowy poświęcony Środkowym i Wschodnim Karpatom Polskim w Krakowie, dnia 30 i 31 października 1938 roku. Warszawa 1938. Komisja Naukowych Badań Ziem Wsch. 8, s. [ca 200 - wiele paginacji], tablice. oryg. teka kart.
Teka zakurzona, drobne zaplamienia wewnątrz. Zebrane razem następujące publikacje Zjazdu: Program prac Zjazdu [...], Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Zawatość teczki [...], M. Dobrowolska - Z badań nad osadnictwem Łemkowszczyzny, K. Dobrowolski - Elementy rumuńskio-bałkańskie w kulturze ludowej Karpat Polskich, J. Falkowski - Etnografia górali środkowych i wschodnich Karpat Polskich, R. Falkowski - Struktura antropologiczna ludności pow. leskiego, J. Janów - Ważniejsze cechy gwar huculsko-pokuckich a teorie o Bołochowcach, E. Kucharski - Żywioł alański (jaski) w Karpatach Wschodnich, J. Mydlarski - Szkic antropologiczny ludności Karpat Wschodnich, R. Reinfuss - Problem wschodniego zasięgu Łemkowszczyzny, T.Seweryn - Ochrona swojszczyzny w Karpatach Polskich, Z. Stieber - Gwary ruskie na zach. od Oporu, L. Grodzicki - Struktura posiadania gruntów mniejszej własności na części środkowych i wschodnich Karpat [...], S. Leszczycki - Przemysł uzdrowiskowo-letniskowy i turystyczny w Karpatach, S. Malessa - Możliwości rozwoju gospodarczego Karpat Polskich, J. Rostafiński - Koń, krowa, owca i pies połonin Huculszczyzny, E. Stenz - O insolacji Karpat Polskich, P. Suchodolski - Zarobki ludności z lasów w Karpatach Środkowych i Wschodnich, W. Swederski - Perspektywy podniesienia wydajności łąk i pastwisk górskich i podgórskich w Karpatach Wschodnich, B. Świderski - Bogactwa mineralne Karpat. Do kompletu brakuje jednego referatu: B. Zaborski - Rozmieszczenie ludności według języka i wyznania w środk. i wsch. części Karpat.
129 Aukcja Antykwaryczna
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
26 EUR
316 EUR
1192%
Wyświetleń: 20 | Ulubione: 1

Antykwariat RARA AVIS

129 Aukcja Antykwaryczna
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw

  > 5
  50

Antykwariat RARA AVIS
Antykwariat "RARA AVIS" s.c.
ul. Szpitalna 11
31-024 Kraków
+48124220390
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte