[FOTOGRAFIA - grupa panien z Sambora - fotografia zbiorowa]. 1905. Fotografia form. 12,8x19,9 cm na oryg. podkładzie form. ca 16x21,5 cm, autorstwa Władysława Droździewicza w Samborze.
Siedem panien upozowanych do pamiątkowej fotografii na tle malowanej dekoracji. Zdjęcie naklejone na oryg. kartonowy podkład. Na odwrocie reklamowa winieta zakładu i napis atramentem: "1905". Podkład uszkodzony, marginesy zdjęcia nieco zabrudzone.
W. Droździewicz - artysta malarz, właściciel zakładu "Maryla" w Kołomyi, Samborze, Truskawcu, Żółkwi, Brzeżanach.