POLSKIE morze wzywa Was. 1946.
Plakat polityczny form. 52x35,3 cm, autorstwa Józefa Kaczmarczyka. Biało-czerwona flaga, pod nią schematyczna mapa polskiego wybrzeża z zaznaczonymi miastami: Szczecinem, Kołobrzegiem, Słupskiem, Gdynią i Gdańskiem. W prawym dolnym narożniku odręczna sygnatura ołówkowa artysty. Niewielkie uszkodzenia narożników i krawędzi (ślady po odklejeniu plakatu z podkładu), rozprasowane ślady złożenia. Nieczęste.