DMOWSKI ROMAN - NIEMCY, ROSYA I KWESTYA POLSKA. NAKŁADEM TOWARZYSTWA WYDAWNICZEGO H. ALTENBERG, LWÓW 1908r. [WYDANIE 1], str. XIII, 271; 21cm. Jedna z ważniejszych prac Dmowskiego, wydawana wielokrotnie i tłumaczona na jęz. obce.
OPRAWA TWARDA PŁÓCIENNA, ZŁOCENIA NA LICU I GRZBIECIE, MARMORYZOWANE BRZEGI KART. SYGNOWANA PIECZĄTKĄ NA TYLNEJ WYKLEJCE "M.W. PUKACKI Skład. Papieru Introligatornia, Chełmża, Pr. Zach". STAN Dobry+, podpis na str. przedtytułowej, pieczątki prywatne poprzednich właścicieli (m.in. księgozbioru Gajewskich)