118

CHEŁMIŃSKI, Jan - L’armée du Duché de Varsovie / par Jan V. Chelminski; text par A. Malibran. Paris 1913, J. Leroy et Cie. 38 cm, s. [6], III, [1], 314, [2], k. tabl. [58] z ilustr. (w tym 50 kolor.), opr. z epoki sygn. Bound by Maltey, Oxford: półmarokin czerwony ze złoceniami, górne obcięcie k. polerowane i złocone.
Jeden z 270 egz. numerowanych na papierze z Arches, egz. nr 169. Pomnikowa, a jednocześnie bibliofilska edycja poświęcona armii Księstwa Warszawskiego - dzieło Jana Chełmińskiego (1851−1925), malarza i kolekcjonera, ucznia Juliusza Kossaka i Józefa Brandta, monachijczyka, z tekstem Alphonsa Marie Malibrana poświęconym dziejom różnych formacji wojska pol. powstałym po upadku Rzeczypospoliej, począwszy od legionów Henryka Dąbrowskiego oraz ich kampaniom, aż do ostatecznego upadku Napoleona, szczegółowo o szlakach bojowych, mundurach, uzbrojeniu, orłach i sztandarach, odznaczeniach, poza tym biogramy i portrety dowódców, etc., całość bogato ilustr., w tym 48 kolor., bardzo malarskimi planszami przedstawiającymi poszczególne jednostki i rodzaje broni w formie scen rodzajowych. Zaplamienia na górnej części grzbietu, lekkie otarcia opr., kilka niewielkich, bladych plam na k., poza tym stan bardzo dobry, papier żeberkowy. SAP t. 1, s.312. Piękna, wyd. z rozmachem typograficznym książka, wspaniały hołd oddany żołnierzowi pol.
Aukcja 49
05 grudnia 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
785 EUR
Wyświetleń: 105 | Ulubione: 1

Bydgoski Antykwariat Naukowy

Aukcja 49
05 grudnia 2020 CET/Warsaw

Bydgoski Antykwariat Naukowy
Bydgoski Antykwariat Naukowy Wiesław Dreas
Stary Rynek 3
85-105 Bydgoszcz
+48 52 322 19 77