SIENKIEWICZ Henryk
OGNIEM I MIECZEM
t.1-3 [komplet w 4 wol.]
Wyd.1
Warszawa 1884r., Drukiem Władysława Szulca i S-ki, str. 387, 411, 756; ormat 12x18cm
TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK W 2 WOL. ORYGINALNY Z EPOKI, W 2 WSPÓŁCZESNY STYLIZOWANY NA EPOKĘ, GRZBIETY PŁASKIE Z TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI, KARTON MARMORYZOWANY. GÓRNE OBCIĘCIE KART BARWIONE.
Ogniem i mieczem – pierwsza z trzech powieści historycznych będących częścią Trylogii, pisanej dla pokrzepienia serc przez Henryka Sienkiewicza w latach 1884–1888.
Pierwsze wydanie książkowe!
Rzadkie!
Stan DB/ t.1- nr na k.tyt., numery stron pisane również czerwonym dług.na marginesie; t.2 -pieczęć; t.3 podpis kredką, pieczątki; dość ŁADNY EGZEMPLARZ