porcelana, farby naszkliwne, w obręczy dennej otwór do zawieszania, odpryski zielonej i żółtej farby w lustrze i na kołnierzu, wyszczerbienie i dwa przetarcia szkliwa na krawędzi kołnierza;
wys. ok. 4,2 cm, średn. 30,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. wiedeńska tarcza opaskowa, wycisk N przy obręczy dennej, ceglaste: 17 (cyfra malarza kwiatów).
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
Półmisek serwisowy okrągły, duży, z reliefem wokół kołnierza, schodzącym do lustra; w lustrze kompozycja z malinową różą i drobnymi ceglastymi kwiatkami, wokół kołnierza cztery gałązki kwiatowe i drobne listki na skazach.