147

WALKA. Tygodnik polityczny, społeczny, literacki. Redaktor-wydawca Tadeusz Wieniawa-Długoszowski. Warszawa. 8

WALKA. Tygodnik polityczny, społeczny, literacki. Redaktor-wydawca Tadeusz Wieniawa-Długoszowski. Warszawa. 8. oprawne w amatorskie półpłótno z epoki w 4 woluminach.
R. 1, nr 1-9: 1 XI-24 XII 1924
R. 2, nr 1-21: 3 I- 24 V 1925 [razem oprawne w 1 wol. z r. 1]
R. 2, nr 22-36: 31 V-8 VIII 1925
[oraz] WOLNOŚĆ. pod. red. Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
Nr 1-21: 22 VIII-25 XII 1925 [razem oprawne w 1 wol. z "Walką" r. 2, nr 22-36 oraz z "Za wolność" nr 1-2: 3 I-10 I 1925 [powinno być 1926]]
[oraz] ZA WOLNOŚĆ. Tygodnik Polityczno-Społeczno-Literacki pod. red. Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
Nr 4-26: 18 I-6 VI 1926 [razem oprawne w 1 wol. z "Po Wolność" nr 1-3: 13 VI-27 VI 1926]
[oraz] PO WOLNOŚĆ. Tygodnik Polityczno-Społeczno-Literacki pod. red. Tadeusza Wieniawy-Długoszowskiego.
Nr 4-31: 4 VII-20 XII 1926 [razem oprawne w 1 wol.].
Czas. BJ 8, 155; 9, 227. Opr. otarte, bloki poluźnione, miejscami zaplamienia i lekkie uszkodzenia wewnątrz. Egz. nieco przycięte przez introligatora. Każdy numer obj. 16 stron, 2 ostatnie numery "Po Wolność" po 8 stron obj. W "Walce" brak nr. 28, 30, 33-34, które zostały skonfiskowane przez cenzurę, o czym zawiadamiały nadruki na okł. brosz. następnych numerów tu (tu tych okł. brosz. brak). W "Wolności" brak nr. 10,  16 - skonfiskowane. W "Za Wolność" brak nr. 11, 15, 18, 21 - skonfiskowane. W "Po Wolność" brak nr. 8, 11, 13-14, 25, 30, 32 - skonfiskowane. W "Po Wolność" strony nr. 12 poprzestawiane przez introligatora, braki w nr.: 9-10.
Pismo o orientacji lewicowej i antyklerykalnej było kontynuowane i ukazywało się jeszcze w 1935 pod jeszcze innymi wariantami tytułu - "Nasza Wolność" (1927) i "Polska Wolność" (1927-1935). Częstotliwość zmian nazw tytułów powodowana była zamieraniem poprzednich z powodu częstych konfiskat całych numerów czy poszczególnych artykułów.
Aukcja jesienna
05 listopada 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
22 EUR
62 EUR
286%
Wyświetleń: 50 | Ulubione: 1

Antykwariat RARA AVIS

Aukcja jesienna
05 listopada 2020 CET/Warsaw

  > 5
  50

Antykwariat RARA AVIS
Antykwariat "RARA AVIS" s.c.
ul. Szpitalna 11
31-024 Kraków
+48124220390
Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
10:00 - 18:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte