MAŃKOWSKI Tadeusz - Sztuka islamu w Polsce w XVII i XVIII wieku. Z 40 tabl. Kraków 1935. PAU. 4, s. [2], 126, tabl. 40. oprawa późniejsza półpłótno. Rozprawy Wydz. Filolog., t. 64, nr 3.
Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan bardzo dobry. Zaw. m.in.: Kolporterzy sztuki Islamu w Polsce. Kobierce perskie w Polsce. Zachód i Wschód w tkactwie polskiem XVII w. Polskie kobierce wełniane. Pasy wschodnie i pasy polskie. Manufaktura lwowska. Sarmatyzm a sztuka Islamu. Słowniczek nazw tkanin wschodnich. Na tablicach kobierce, broń , pasy wschodnie, pasy perskie i in.