Budownictwo ludowe w powiecie ropczyckim w Małopolsce.
Z 28 barwnemi tablicami i 9 rycinami w tekście. Przygotowała do druku Jadwiga Klimaszewska. Wydane z zasiłku Ministerstwa W. R. i O. P. Kraków 1935. Nakł. Muzeum Etnograficznego. Drukarnia UJ. (37,5 x 28 cm), s. 28, [1], 28 tabl. z ilustr. (w tym barwne), okł. brosz. oryg. Wyd. Muzeum Etnograficznego w Krakowie nr 8.
Okł. i część kart luzem, ubytki dolnej krawędzi przedniej okł., karty częściowo nierozcięte. Tytuł również w j. franc. Zawiera: 1. Zarys osadnictwa; 2. Plan zagrody; 3. Plany chat i ich chronologja i zasięgi; 4. Inne budowle gospodarskie; 5. Zdobnictwo i ornamentyka; 6. Otoczenie chaty (kwietniki, sady, ogrodzenia).