z dwoma tapicerowanymi poduchami, fornirowany wzorzystym orzechem;
77 x 67,5 x 83,5 cm; Polska, pocz. lat 60 XX w.
Fotel z dwoma grubymi poduchami tworzącymi oparcie i siedzenie, wspartymi na czterech zbieżnych nóżkach, z dekoracyjnymi giętymi i falistymi poręczami opartymi na deskowym wsporniku zamontowanym do boku poduchy siedzenia.
Nowoczesny fotel, miękko wyściełany, o dobrych proporcjach, ciekawej formie poręczy.