Egzemplarz wydrukowany na bardzo cienkim papierze, diametralnie innym niż standardowe 50 złotówki Insurekcji. Jest to cecha charakterystyczna dla egzemplarzy ze znakiem wodnym C.I.Honig, bardzo rzadkim, sporadycznie pojawiającym się na aukcjach. Złamania w polu oraz w obrębie narożników, przerwanie na lewym marginesie. Mimo to niezły stan, zważywszy na użyty do druku papier, znacznie bardziej podatny na mechaniczne uszkodzenia. Bez konserwacji. Kolorystyka naturalna, czerwona. Sucha pieczęć mało widoczna z racji na bardzo cienki papier. Mimo iż katalogi nie odróżniają odmian 50 złotówek Insurekcji, to w tym przypadku, bez wątpienia mamy do czynienia z rzadką odmianą na cienkim papierze z rzadkim, niestandardowym znakiem wodnym. Polecamy!