PL EN DE

Sortuj: Kolejność | Popularność | Najnowsze | Cena
Pokaż: Wszystkie
Zakres cen: 1 - (Zmień)

Piękne Książki - współpraca Andrzej Ważny

13/12/2017
Pismo Święte Starego I Nowego Testamentu, podług textu łacińskiego WulgatyPismo Święte Starego I Nowego Testamentu, podług textu łacińskiego WulgatyCena wywoławcza
1 700 PLN
Cena sprzedaży
brak ofert
Przekład x. Jakóba Wujka zatwierdzony przez Stolicę Apostolską.
Ozdobione 230 illustracyami Gustawa DORÉ.Wydanie drugie. T. 1-2. Warszawa 1896-1890 Michał Glücksberg. 35 x 27 cm. 230 całostronicowych rycin oraz liczne finaliki w tekście. Oprawa wydawnicza, płótno z tłoczeniami i złoceniami, . Stan zachowania: przetarcia oprawy, niewielkie zabrudzenia, poza tym stan dobry.
W latach 1864-1866 Gustave Dore stworzył projekty 230 grafik do Biblii. Nad ich wykonaniem pracowało czterdziestu rytowników. Ich siłą są ekspresyjność, drobiazgowość i niezwykle finezyjna kreska. Dzieła Doré łączą romantyzm i realizm, doskonale budują nastrój tajemniczości oraz fantazji. Kompozycja prac i ich wykonanie sprawiają, że historie ze Starego i Nowego Testamentu ożywają na oczach czytelników. Nie bez powodu niektórzy współcześni badacze uważają Gustava Doré za protoplastę komiksu. Książka w formacie folio, która ukazała się w roku 1866, jest do dziś uważana za dzieło życia artysty. Jej pierwsza edycja była droga, jednak wysoki popyt na książkę i jej doskonała podaż obniżyły cenę. Biblię wydano w różnych językach na całym świecie. Pierwsze wydanie w Polsce ukazało się w roku 1872.W sumie Dore zilustrował ponad 200 książek. Były to dzieła z kanonu literatury światowej, czyli pozycje najważniejsze dla ówczesnych czytelników. Ci, którzy wówczas kupowali książki, cenili również ich wygląd. Stąd wśród dzieł z ilustracjami Gustava Doré przeważały wielkoformatowe książki, w których ilustracje były tak samo ważne jak ich treść.
Wystawę jego prac w Art Institute w Chicago odwiedziło półtora miliona widzów, a w Londynie istniała The Doré Gallery.

Twoja notatka
brak
Podbicia
  1
  > 10
  200
  > 20
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  5 000
  > 200
 
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
5.00%

Informacje o aukcji

Aukcja antykwariatu Piękne Książki
Współpraca - Andrzej Ważny

Regulamin
 1. Organizatorem Aukcji jest Księgarnia-Antykwariat Piękne Książki z siedzibą ul. Puławska 134a, 02-624 Warszawa we współpracy z Andrzejem Ważnym.
 2. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania (w PLN). Ceną nabycia jest cena wylicytowana, do której Organizatorzy doliczą 5% opłaty organizacyjnej. 
 3. W aukcji można wziąć udział przez Internet po uprzednim zarejestrowaniu się i zapoznaniu z zasadami i techniką licytacji 
 4. W aukcji można uczestniczyć również w sposób tradycyjny, poprzez wysłanie pisemnego zamówienia pocztą mailową lub tradycyjną najpóźniej na 24 godz. przed rozpoczęciem licytacji online. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za właściwą realizację zleceń pisemnych, które napłynęły po tym terminie. W zamówieniu prosimy podać numer pozycji, nazwisko autora, pierwsze wyrazy tytułu oraz najwyższą oferowaną cenę (limit). Niezbędne jest podanie dokładnych danych identyfikacyjnych (adresu, NIP-u i numeru telefonu) przez osoby lub instytucje składające zamówienie, a tak-że złożenie odręcznego podpisu. W imieniu osób i instytucji składających zamówienie licytację przeprowadzą Organizatorzy, przy zachowaniu zasady stopniowego wykorzystania limitu, w zależności od przebiegu licytacji, przebijając rywali o jedno postąpienie aukcyjne. Treść zamówienia pozostanie informacją poufną. 
 5. Zgodnie z systemem aukcyjnym, zamówienia złożone przez portal onebid.pl oraz pocztą tradycyjną będą uwzględniane w trakcie trwania licytacji i od razu pojawiają się na ekranie. W ten sposób uzyskana suma stanowić będzie cenę wywoławczą dla aukcji online, w przypadku odnotowania kilku zamówień na jedną pozycję, licytacja rozpocznie się od przedostatniego pod względem wysokości limitu powiększonego o jedno postąpienie. 
 6. Zamówienia prosimy kierować na adres: Piękne Książki ul.Puławska 134a 02-624 Warszawa . Zamówienia przyjmujemy również pocztą elektroniczną, , e-mail: [email protected]
 7. Informacji przed aukcją udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00; w soboty do godz. 15.00 pod numerem telefonu: 605 188 828  lub pocztą elektroniczną [email protected]
 8. Obiekty aukcyjne można oglądać w Księgarni Piękne Książki Warszawa ul.Puławska 134a codziennie w godzinach 10-18 w dniach poniedziałek-piątek od dnia 5 grudnia.
 9. Wszystkim osobom i instytucjom , które dokonały zakupu na aukcji wyślemy pocztą elektroniczną w dniach 11 grudnia –18 grudnia 2017 informację o zakupie wraz ze specyfikacją i numerem konta do wpłaty . 
 10. Prosimy o przestrzeganie 7-dniowego terminu płatności od daty otrzymania rachunku za zakupione pozycje.
 11. Zakupione obiekty zostaną wysłane po uprzednim uiszczeniu całości należności oraz kosztów wysyłki. 
 12. Koszty wysyłki wynoszą w zależności od wagi paczki od 13 zł. Wszystkie przesyłki wysyłamy kurierem Fedex z odpowiednim ubezpieczeniem wartościowym.
 13. Biblioteka Narodowa, Biblioteka Jagiellońska, Muzeum Narodowe oraz inne muzea rejestrowane korzystają z prawa pierwokupu po wylicytowanych cenach (Dz. U. 1996 Nr 5 poz. 24 ustawa z dnia 21 listopada 1996 r.). 
 14. Nabywca może w terminie 14 dni od dnia aukcji odstąpić od umowy kupna w przypadku, gdy opis katalogowy pozycji w sposób ewidentny odbiega od stanu faktycznego. 
 15. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. 
 16. Organizatorzy mają prawo do wycofania obiektów z licytacji bez podania przyczyny. 
 17. Organizatorzy , w uzasadnionych przypadkach, mają prawo do przerwania lub anulowania licytacji. 
 18. Zasady wywozu materiałów bibliotecznych za granicę reguluje ustawa z dn. 18 marca 2010 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. 
 19. Uczestnik aukcji wyraża zgodę na otrzymywanie, w tym pocztą elektroniczną, korespondencji handlowej i marketingowej antykwariatu dotyczącej aukcji.


Wyświetleń: 71 | Ulubione: 0

Pozostałe aukcje

19/12/2017