porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki dekoracji plastycznej na uchwycie pokrywki, lekkie przetarcia złoceń; wazka z pokrywą - wys. 10 cm, średn. 11,5 cm,
szer. z uchami 16,5 cm; podstawa - wys. 2,5 cm, średn. 19,5 cm; sygn. (wazka i podstawa) kobaltem podszkl. kaligraficzny monogram wiązany AR.
Drezno, kon. XIX w.
Wazka - miseczka na bulion, z dwoma gałązkowymi uszkami i pokrywką z uchwytem - gałązką róży, z płaską, talerzową podstawą. Zdobione ceglastymi miniaturami z alegorycznymi scenkami z puttami, wpisanymi w złocone i podmalowane szafirowo kartusze,
barwnymi gałązkami i girlandami kwiatowymi; uszka, uchwyt i brzegi złocone (szlaki ornamentu „koronkowego” przy krawędziach).
Ecuelle z dobrą dekoracją Heleny Wolfsohn w stylistyce wyrobów miśnieńskich (i berlińskich) naśladuje porcelanę wykonywaną na zamówienie Augusta II i III (królewskie sygnatury AR na miseczce i talerzu). Podobne przykłady z jednobarwnymi miniaturami z malarni Wolfsohn znane
z ofert antykwarycznych publikowanych na stronach internetowych.