srebro próby 12 cechowane (próba, znak miejski);
wys. 8,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 15 cm; waga 315 g.
Grodno, lata 20.- 30.XIX w.
Owalny, na cokoliku, dekorowany stylizowanymi palmetkami i wicią roślinną, z gładkimi, romboidalnymi nakładkami, krawędź górna i obrzeża cokolika ozdobione harmonijkowo zwiniętym drutem;; uchwyt pałąkowaty, ruchomy z dekoracją z wici, z rozetą
pośrodku z grawerowanym monogramem gotyckim MK; lustro złocone.