szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane; wysokość: 8 cm, średnica podstawy: 3,5 cm, średnica wylewu: 6,5 cm;
Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.
Szklaneczki o podstawie i korpusie ośmiobocznym przechodzącym w okrągły wylew, z wielobocznymi rubinowymi płycinami na brzuścu.