szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane; wysokość: 14 cm, średnica podstawy: 5,5 cm, średnica wylewu: 6,5 cm;
Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.
Szklanki o podstawie i korpusie ośmiobocznym przechodzącym w okrągły wylew, z wielobocznymi rubinowymi płycinami na brzuścu.