Bereska Numizmatyka

27/04/2019

Cena wywoławcza
350 PLN
700 PLN
Oferty
Aktualna cena
350 PLN
Stan zachowania
I
Rozpoczęcie aukcji na żywo

Licytuj już teraz

PLN .00

Przyjmowanie ofert: 27/04 10:00
Rozpoczęcie licytacji na żywo: 27/04 11:00

Podbij cenę pozycji natychmiast. Złóż ofertę jeśli chcesz licytować pozycję w preaukcji. Uwaga: Ofert nie można odwoływać!

Złóż limit

PLN .00

Po ustawieniu limitu w czasie licytacji pozycja będzie automatycznie licytowana w Twoim imieniu do wysokości ustalonego limitu. Limit jest ukrytą ofertą, jego wartość nie jest znana innym użytkownikom i uaktywnia sę dopiero w trakcie licytacji na żywo na zasadzie podobnej do snajperów aukcji Allegro lub eBay. Ustawione limity można modyfikować do momentu rozpoczęcia licytacji danej pozycji.

Stan zachowania: I
Estymacje: 700 PLN

Medal POWSTANIE WARSZAWSKIE, 1981, srebro Ag, masa rzeczywista: 172 g, średnica 70 mm, niski nakład 20 sztuk, "Awers: Na tle ruin leżący powstaniec i sanitariuszka. Po prawej strzelający z karabinu żołnierz. W dole data: 1.8.1944. Obrzeże po prawej wyrwane wybuchem pocisku. Rewers: mur ze śladami kul. Po lewej obrzeże wyrwane wybuchem pocisku. Na murze Orzeł w koronie i znak Polski Walączącej - "kotwica". W dole półkoliście: PTAiN WARSZAWA. 1981. Sygnowany na awersie - j. markiewicz-n. Projektował i wykonał Józef Markiewicz-Nieszcz (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 102). Cena zakupu w epoce 12 000 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol Ag oraz umieszczona punca z oznaczeniem podstawowej cechy probierczej dla próby srebra 800 (polska cecha probiercza używana w latach 1963-1986). Dla wyrobów z metali szlachetnych wizerunek kobiety oznacza wyrób ze srebra, zaś litera W - miejsce cechowania, w tym przypadku Warszawa. Paszkowycz 45/81.
Literatura: Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 419

Wyślij wiadomość do organizatora aukcji

Twoja notatka

  1. Organizatorem aukcji jest BERESKA NUMIZMATYKA Justyna Leszczyńska-Bereska, Aleja Solidarności 117 lokal 222, 00-140 Warszawa, NIP 772 224 10 53
  2. Aukcja odbywa się na zlecenie i rachunek właścicieli przedmiotów i w imieniu licytujących.
  3. Warunkiem uczestnictwa w aukcji jest wcześniejsza rejestracja, jednoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz akceptacja przez Organizatora limitu wydatków, jaki przyznawany jest Uczestnikowi, powyżej którego nie może On licytować.
  4. Uczestnik aukcji może poprosić o zwiększenie kredytu wydatków, przy czym Organizator zastrzega sobie prawo uwarunkowania tej prośby wpłatą wadium.
  5. Organizator rezerwuje sobie prawo wykluczenia z aukcji osób niepożądanych wg własnego uznania jak również prawo do odwołania oferty licytującego Uczestnika.
  6. Opłata aukcyjna wynosi 15 % i doliczana jest do wylicytowanej kwoty. Opłata zawiera podatek VAT.
  7. Uczestniczący w aukcji jest zobowiązany po wygraniu licytacji opłacić wylicytowany przedmiot wybraną formą płatności w terminie 7 dni od daty zakończenia aukcji. Niedotrzymanie tego terminu spowoduje, że Organizator będzie pobierać odsetki za opóźnienie za każdy dzień zwłoki. Istnieje możliwość zmiany terminu zapłaty w wyniku umowy pomiędzy Organizatorem a Uczestnikiem.
  8. Opis przedmiotów aukcji podany jest w dobrej wierze, a autentyczność oferowanych przedmiotów jest gwarantowana przez Organizatora bezterminowo, chyba że w opisie danego przedmiotu zaznaczono inaczej. Za ewentualne, pozostałe wady fizyczne, a także za wady prawne rzeczy odpowiedzialność ponoszą Właściciele Przedmiotów.
  9. Oglądanie przedmiotów aukcyjnych możliwe jest dla Uczestników aukcji w jednej z siedzib Organizatorów, po uprzednim telefonicznym umówieniu się na wizytę, oraz ustaleniu pozycji które ma udostępnić Organizator.
  10. Uczestnicy aukcji biorący udział w licytacji będą traktowani tak jakby oglądali (fizycznie) przedmioty i studiowali ich stan zachowania. Wszelkie zastrzeżenia dotyczące określeń podanych w katalogu będą przyjmowane przez Organizatorów wyłącznie na piśmie.
  11. Zakończenie licytacji następuje po trzykrotnym wywołania ceny i jej zatwierdzeniu (przybiciu), a zwycięzcą licytacji zostaje ten jej Uczestnik, który zaoferował zatwierdzoną cenę.
  12. Walutą aukcji jest PLN i wartość wyrażona w tej walucie stanowi podstawę rozliczeń.
  13. Rozliczenie następuje poprzez dokonanie przelewu na rachunek bankowy Organizatora
    • Nazwa banku: ING Bank Śląski Właściciel konta: BERESKA NUMIZMATYKA Justyna Leszczyńska-Bereska, Al. Solidarności 117 lok. 222, 00-140 Warszawa
    • Numer konta w PLN: 74105010381000009095074911 – PŁATNOŚCI KRAJOWE
    • Numer konta w PLN: PL 74105010381000009095074911 – PŁATNOŚCI ZAGRANICZNE, SWIFT: INGBPLPW
  14. Organizator akceptuje regulowanie równowartości należnej kwoty również w walutach EURO i USD. Dane do przelewu zostaną podane po uzgodnieniu z Organizatorem kursu wymiany i ewentualnych kosztów bankowych.
  15. Wylicytowane przedmioty będzie można odebrać osobiście w siedzibie firmy, po wcześniejszym umówieniu się. Opłacone przedmioty mogą zostać dostarczone wysyłkowo. Przedmioty nie są wysyłane za pobraniem.
  16. Przedmioty o wartości powyżej 16.000 PLN mogą być wywiezione poza granicę Polski tylko po uzyskania pozwolenia na wywóz. Zasady wywozu i wydawania zezwoleń na wywóz reguluje ustawa z dnia 23.07.2003 „O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami”, a w szczególności jej nowelizacja z dnia 18.03.2010r.
  17. Obowiązek uzyskania stosownych pozwoleń wywozowych spoczywa na Zwycięzcy licytacji i Organizator nie pośredniczy w tej procedurze.
  18. Niniejszy regulamin został sporządzony w języku polskim i opublikowany w tymże języku. W kwestiach spornych moc prawną ma jedynie polski tekst regulaminu.
  19. Miejscem rozstrzygania ewentualnych sporów jest właściwy dla Organizatora Sąd Rejonowy dla miasta st. Warszawy.

Bereska Numizmatyka

Wyświetleń: 41 | Ulubione: 0