brąz złocony, patynowany; wys. 60 cm, szer. ca 32 cm, głęb. 23 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
Trzony 4-granne (spód pusty), zwieńczone amforami z uchwytami w formie głów kozłów, z rozwieszonymi pomiędzy nimi girlandami różanymi; w szyjach amfor - płomienie. U dołu trzony zakończone szyszką; wyżej koszyk akantowy i rozszerzające się ku górze ścianki, dekorowane od frontu falistą plecionką obramowaną sznurem. Wyżej osadzone 3 łukowate ramiona ozdobione liśćmi akantu i pełnoplastycznymi girlandami z róż. Tulejki świecowych, elektrycznych oprawek - cylindryczne, kanelowane, na talerzykach obwiedzionych kimationem.