3

Magdalena HUECKEL (ur. 1978), Kompozycja XIV [Lód], 2008

add Twoja notatka 
Opis pozycji
Estymacje: 1 620 - 2 083 EUR | 7 000 - 9 000 PLN
fotografia barwna, dibond, plexi; 70 x 105 cm;
na odwrocie nalepka autorska z informacją o fotografii oraz sygnaturą; nakład: 1/10.

Artystka wizualna, fotografka teatralna, scenografka, podróżniczka. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała w Vysokej Skole Vytvarnych Umeni w Bratysławie (Słowacja) oraz Schule fu¨r Gestalltung w St. Gallen (Szwajcaria). W 2001 roku stypendystka miasta Sopot. W 2002 założyła duet fotograficzny hueckelserafin (wraz z Agatą Serafin), który w 2004 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu „Sopocka Muza dla Młodych Twórców”. W 2009 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2002 współpracuje z Tomaszem Śliwińskim w zakresie fotografii oraz realizacji filmów (w 2015 roku film Nasza klątwa był nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowego dokumentu). Współpracuje z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, jest związana z Galerią Piekary (Poznań), Galerią Wanted Paris (Francja) oraz Agencją Millennium (Wielka Brytania). Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie.
Ostatnie wystawy indywidualne: 2018 - Zdebiak, Hueckel, Self-Performance, Trienale fotografii w Hamburg, Germany; 2018 - Hueckel/Teatr II, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń; 2017 - Hueckel/Teatr II, Photomonth, Kraków; 2015 - Watching the ghosts, photography of human bodies; Poland’s theatre through the lens of Magda Hueckel, Teheran’s City Theater, Iran; 2015 - Magda Hueckel/Divadelní fotografie, International Theatre Festival, Pilzno, Czech Republic; 2015 - Autoportrety wyciszone, Galeria Bałtycka, Centrum Kultury, Koszalin; 2015 - Anima. Sacrum, Zpaf gallery, Kraków; 2014 - Anima, Imaginarium, Fotofestiwal, Łódź; 2014 - Anima,
Galeria Sztuki Współczesnej Wozownia, Toruń; 2013 - Anima, Galeria Piekary, Poznań; 2011 - Oddaj mi moją traumę... (together with Grażyna Tereszkiewicz), Galeria Pusta, Katowice; 2011 - Cykl REM, Galeria Strefa A, Kraków; 2011 - Kompozycje (lód), Gdańska Galeria Miejska 2, Gdańsk; 2011 - Transgresja (razem z Georgią Krawiec), Galeria FF, Fotofestiwal 2011, Łódź; 2010 - Kompozycje (lód), Galeria Fotografii pf, Poznań; 2010 - Autoportrety emocjonalne, Stara Galeria ZPAF, Warszawa; 2010 - Calmed self-portraits, Fotohuset, Kristiansand, Norway; 2010 - Cykl REM, Galeria Foto Art, Częstochowa.

Na cykl fotografii „Kompozycje (lód)” składają się obrazy przedstawiające Islandzką scenerię. Kontrastującą ze sobą czerń ziemi i biały, ostry i świetlisty kolor lodu. „Oglądając jej fotografie przywołujemy znane romantyczne pejzaże, aby znajome odniesienia ułatwiły nam odbiór. Czy gdy przenikniemy intelektualnie do tego obcego świata, stanie się on dla nas bardziej realny? Wiemy, że jest to Islandia. Czy ważne jest odniesienie do rzeczywistego, geograficznego miejsca? Mam wrażenie, że nie. Otrzymujemy zapis doświadczenie pewnego nastroju, miejsce pojawia się jako zrozumienie. [...] Nastrój wywołany przez zdjęcia można określić jako mieszankę życzliwego spokoju z czającym się podskórnie lękiem. Kontemplacyjne widoki przyrody jednocześnie wyciszają i pobudzają. Pustka krajobrazu przeraża, a jednocześnie podkreśla wielkość przyrody. Kolejny trop intelektualny - wzniosłość opisywana przez Edwarda Burke, a szczególnie Immanuela Kanta.”
(źródło: fragment tekstu do katalogu wystawy „Kompozycje (l.d)” Justyny Ryczek oraz www.wsjo.pl, www.hueckel.com.pl)
Aukcja
6 Aukcja Teraz Nowoczesne
gavel
Data
20 listopada 2018
date_range
Cena wywoławcza
1 389 EUR
Estymacje
1 620 - 2 083 EUR
7 000 - 9 000 PLN
Cena sprzedaży
Sprzedaż warunkowa
1 639 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
1 389 EUR
Przebicie
118%
Wyświetleń: 24 | Ulubione: 0
Aukcja
Rempex

Rempex

6 Aukcja Teraz Nowoczesne
Data
20 listopada 2018
Przebieg licytacji

Licytowane będą tylko wybrane pozycje, które zostały wcześniej zgłoszone. Aby zgłosić pozycje należy kliknąć przy wybranej pozycji na przycisk ZGŁOŚ DO LICYTACJI

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
  100 000
  > 2 000
  200 000
  > 5 000
  500 000
  > 10 000
 
Regulamin

REGULAMIN AUKCJI


I

1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego.

2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu oraz estymację.

3. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.

4. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.

 

II

1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne vadium w wysokości 500 zł.

2. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty vadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną).

3. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym.

4. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pośrednictwem www.artinfo.pl (0-693 108 148)

5. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za techniczne problemy, brak możliwości połączenia telefonicznego się z klientem podczas aukcji.

 

III

1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera.

2. Licytacja rozpoczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną, poniżej której obiekt nie może być sprzedany bez dodatkowej zgody właściciela.

3. Aukcjoner może sam składać oferty, kolejne lub w odpowiedzi na oferty Klientów, aż do poziomu ceny rezerwowej.

4. O postąpieniu w licytacji decyduje aukcjoner. Zwyczajowo wynosi ono ok. 10 %.

5. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą ceną. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację.

6. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny gwarantowanej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta.

7. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie niższym niż cena gwarantowana, ostateczne zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać potwierdzone przez właściciela obiektu w terminie 7 dni od daty aukcji. Wylicytowana cena stanowi wiążącą ofertę nabywcy. W przypadku gdy po aukcji zostanie zgłoszona druga oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej, pierwszy oferent ma prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej.

 

IV

1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji lub uzgodnieniu oferty. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Vadium stanowi zadatek lub jego część.

2. W przypadku sprzedaży warunkowej (poniżej ceny gwarantowanej) wpłacone vadium pozostaje w Domu Aukcyjnym, a po okresie 7 dni, w zależności od decyzji właściciela obiektu, podlega zwrotowi lub stanowi zadatek na poczet zakupu.

3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.


V

1. Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego, na żądanie Domu Aukcyjnego, musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.

2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.

3. Brak informacji w katalogu o stanie zachowania obiektu nie oznacza, że nie został on poddany konserwacji.

4. Oświadczenia ogłaszane przed aukcją przez aukcjonera uzupełniają lub korygują opisy katalogowe.

 

VI

1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu.

 

Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów starszych niż 55 lat oraz o wartościach przekraczających limity określone w ustawie O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.

Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących płatności gotówką w kwocie powyżej 10 000 Euro.


O aukcji


FAQ
Czekaj...
O sprzedawcy
Rempex
Kontakt
room
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 12.00 - 18.00
sobota: 12.00 - 14.00
niedziela: nieczynne
Przyjmowanie obiektów na aukcje
Z Biurem Przyjęć skontaktować się można:
  • osobiście w naszej siedzibie w Warszawie przy ul. Karowej 31; od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00 - 18.00 oraz w soboty: 12.00 - 14.00
  • listownie: Biuro Przyjęć, ul. Karowa 31, 00-324 Warszawa poprzez e-mail [email protected]
  • telefonicznie: tel/fax +48 22 826-44-08, 801-120-342 wew. 102 lub 103
W przypadku dużej ilości przedmiotów lub o znacznych rozmiarach (meble, duże obrazy) istnieje możliwość umówienia się z przedstawicielami Domu Aukcyjnego w celu obejrzenia obiektów na miejscu. W oparciu o dodatkowe zlecenie właścicieli obiekty przed wystawieniem ich na aukcji mogą być poddane konserwacji oraz oprawie po preferencyjnych cenach. Należność za powyższe usługi rozliczana jest po sprzedaży obiektu lub w momencie jego odbioru.

Obiekty przyjmowane są również w naszym Domu Aukcyjnym w Krakowie, którym kieruje p. Agata Turecka. Przedstawicielstwo mieści się przy ul. Łobzowskie 3 (31-139 Kraków), czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00 - 18.00 oraz w soboty: 12.00 - 15.00. Z przedstawicielstwem można kontaktować się również telefonicznie: +48 605 591 317 oraz poprzez e-mail: [email protected]
keyboard_arrow_up
add