brąz patynowany, malowany, mosiądz; wys. 47 cm, szer. 13,6 cm, średnica stopy 11 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
Stopa kolista, korpus smukły, wrzecionowaty, dekorowany reliefowo dwoma lancetowatymi liśćmi owijającymi się wokół brzuśca; ich długie ogonki tworzą u góry przy wylewie parę nieregularnych uchwytów, sygn.: Ant Nelson. Wkład w formie tulejki oraz denko od spodu stopy - wykonane z blachy mosiężnej.