fornirowana jesionem; 56 x 41 x 36,3 cm;
Polska, 2 poł. lat. 20. XX w.
Szafka nocna przykryta blatem, który na węższych bokach został wywinięty do góry po jednej stronie i do dołu po drugiej, z czterema szufladkami pod nim, małą i trzema wysuwanymi jak pojemniki tylko na jednym z boków, naprzemiennie, wsparta na czterech nóżkach esowato wyciętych z graniaków.
Niewielka szafka, zapewne z większego kompletu mebli do sypialni, ma cechy typowe dla okresu rozwoju form art déco w Polsce w 2 połowie lat 20. XX wieku.