kompozycja z naturalną perłą rzeczną (samorodkiem) wykształconą w nieforemny owal, dekoracyjna oprawa,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 4.700 g.
Wyrób wykonany ręcznie w okresie powojennym XX w.