z okrągłym, obrotowym blatem, fornirowany orzechem; 73 x śr 81 cm;
Europa Środkowa, (Polska?), 30. XX w.
Stolik z okrągłym blatem, wspartym na także okrągłym trzonie umieszczonym na półeczce osadzonej na czterech nogach łukowato wygiętych u góry, u dołu zakończonych podkładką.
Całość fornirowana wzorzystą okleiną.
Stolik pomocniczy utrzymany w stylistyce art déco o zgeometryzowanej formie ozdobionej wzorzystym fornirem.