Medal odlewany, prawdopodobnie z XIX w. poświęcony Stefanowi Batoremu.
1/2
Stan zachowania: 1/2
Av.: Popiersie króla Stefana Batorego w szubie, futrzanej czapie ze skofią, dookoła napis: :STAFANVS:D:G - .REX.POLON:, Rv.: Napis w trzech wersach 1575 / + / 1586. Gumowski, Medale Stefana Batorego 34, tam jednostronny, srebro, odlew cyzelowany, waga 28,64 g, śr. 40,35 mm, piękna patyna