Av: Popiersie w prawo, przy obrzeżu sygnatura J.D., Rv: Napis w 6 wiersach: IOANNES A LASCO / POLONUS / RELIGIONIS CHRISTIANAE / APUD POLONOS PROMOTOR / ORBIIT 1560 / AET 59., H-Cz. 3929 R, brąz, waga 9,48 g, śr. 28 mm, patyna