Pomorze Wschodnie, Sambor II 1217-1278, Brakteat guziczkowy, Pomorze Gdańskie, Av.: Kroczący Gryf na lewo trzyma sznur jantaru, RR.
2+
Stan zachowania: 2+
Kop. 209 R6, Dbg. 54, waga 0,26 g, śr. 17,92 mm, patyna, bardzo rzadki, zwłaszcza w takim stanie zachowania