Ks. Świdnickie i Jaworskie, Parwus, przełom XIII/XIV w. Av.: Bestia heraldyczna, prawdopodobnie smok, oraz pół orła śląskiego, RR.
3
Stan zachowania: 3
Kop. -, Fbg. -, rzadka moneta wzmiankowana przez Hugo Saurma-Jeltsch’a w Schlesische Münzen und Medallen, Wrocław 1883, Tablica VIII poz. 3, waga 0,34 g, śr. 12,26 mm, patyna