209

PAS KONTUSZOWY, LIPKÓW, l. 1791–1794

Manufaktura Paschalisa Jakubowicza

przędza jedwabna, nić srebrna i srebrna złocona; dł. 346 cm, szer. 36 cm

Pas lity, czterostronny, sygnowany w narożnikach. Ornament głowy: po dwa motywy wiązanek kwiatowych ze środkowym, dużym kwiatem chryzantemy. Środek: w poprzeczne pólka na przemian z motywem wici kwiatowej i motywami medalionów z szelążkami w środku. Obrzeżenia pionowe i poziome, z motywami wici kwiatowej. Obwódka w kółeczka. Koloryt: strona prawa: tło głów, obrzeżeń i pólek z wicią kwiatową czarne, ornament srebrzystoszary, różowy i błękitny, tło pólek z medalionami w połowie srebrzystoszare, w połowie złote, ornament beżowy i błękitny. Strona lewa: tło głów, obrzeżeń i pólek z wicią roślinną srebrzystoszare i złote, ornament błękitny, czerwony, różowy i zielony, w pólkach z medalionami tło jasnofioletowe i złote, ornament w połowie złoty, w połowie srebrny. Stan zachowania dobry, przetarcia i rozsnucia przędzy głównie w partii głów.

Lit.: Jadwiga Chruszczyńska, Pasy kontuszowe z polskich manufaktur i pracowni w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1995, s. 18, kat. nr 18–131

Aukcja Militariów /4
13 kwietnia 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
11 628 EUR
13 721 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
11 628 EUR
118%
Wyświetleń: 316 | Ulubione: 0

Aukcja Militariów /4
13 kwietnia 2019 CEST/Warsaw

Sopocki Dom Aukcyjny (Sopot, Sztuka dawna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
+48 58 550 16 05
Poniedziałek
11:00 - 18:00
Wtorek
11:00 - 18:00
Środa
11:00 - 18:00
Czwartek
11:00 - 18:00
Piątek
11:00 - 18:00
Sobota
11:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte