322

GDAŃSK. Wernick, Fritz, Danzig. Ein Führer durch die Stadt und ihre Umgegend, wyd. A.W. Kafemann, Gdańsk 1873; przewodnik po Gdańsku, zawiera 30 cz.-b. drzew. szt. z widokami miasta: 1) Stągwie Mleczne (Brama Stągiewna) – Milchkannenthurm; 2) Biskupia Górka – Der Bischofsberg; 3) Gimnazjum Miejskie – Städtisches Gymnasium; 4) Dom Angielski – Englisches Haus; 5) Brama Wyżynna – Das hohe Thor; 6) Wieża Więzienna – Der Stockturm; 7) Dwór Bractwa św. Jerzego – Die Hauptwache; 8) Brama Złota – Das Langgasserthor; 9) Dom Towarzystwa Przyrodniczego z Bramą Mariacką – Das Frauenthor; 10) Brama Zielona – Das Grüne Thor; 11) Kościół Mariacki – Die Marienkirche; 12) kościół św. Trójcy – Die Trinitatiskirche; 13) kościół św. Katarzyny – Die Katharinenkirche; 14) Ratusz Starego Miasta – Das Stadtgericht; 15) kościół św. Mikołaja – Die Nicolaikirche; 16) Baszta Dominikańska (nazywaną Kiek in de Kök, czyli patrz do kuchni, ponieważ z najwyższego piętra baszty można było obserwować kuchnię klasztoru dominikanów), w głębi Baszta Jacek – Kiek in de Keek; 17) ratusz – Das Rathhaus; 18) Dwór Artusa – Der Artushof; 19) dawny klasztor franciszkański – Das Franziskanerkloster; 20) Wielka Zbrojownia od str. ul. Piwnej – Das Zeughaus (östliche Façade); 21) Wielka Zbrojownia od str. Targu Węglowego – Das Zeughaus (westliche Façade) und das Stadt-Theater; 22) Das Regierungsgebäude; 23) Winniki w dzisiejszej dzielnicy Siedlce – Der Weinberg in Schidlitz; 24) Dom Strzelecki Fryderyka Wilhelma – Friedrich-Wilhelm-Schützehaus; 25) lazaret przy Bramie Oliwskiej – Das Stadt-Lazareth am Olivaerthor; 26) kościół Bożego Ciała – Die Heilige Leichnamskirche; 27) Wzgórze Zinglera – Zinglershöhe; 28) klasztor w Oliwie – Oliva; 29) hotel Thierfelda w Oliwie (nieistniejący) – Thierfeldt's Hôtel in Oliva; 30) Willa Stawowie – Villa Hochwasser; na wyklejkach plan miasta (kolor.) oraz mapa okolicy z Nowym Portem (Lith. Anst. v. R. Emmendoerffer, Gdańsk); ponadto rozkład jazdy pociągów (połączenia Gdańska z Berlinem, Królewcem, Słupskiem, Sopotem, Oliwą, Wrzeszczem, Nowym Portem), opis komunikacji miejskiej z rozkładami jazdy (dorożki, omnibusy konne, jak również parowce), ponadto 43 str. z reklamami gdańskich firm, zakładów, hoteli; 46 str., st. bdb., oprawa półtwarda, płócienna, z tłoczeniami i złoconym tyt., lekko przetarte krawędzie, brzegi kart marmoryzowane; format 16d;
XXVI Aukcja Antykwariatu Wu-eL
15 czerwca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
186 EUR
Wyświetleń: 43 | Ulubione: 0

Antykwariat Wu-eL

15 czerwca 2019 CEST/Warsaw

Antykwariat Wu-eL
Antykwariat Wu-eL
ul. św. Wojciecha 1 / U3
70-410 Szczecin
+48517727267