KARKONOSZE. Herloßsohn, H., Wanderungen durch das Riesengebirge und die Grafschaft Glatz, wyd. Georg Wigand, Lipsk, ok. 1840; zawiera 31 całostronicowych cz.-b. stal. (ryt. A.H. Payne, Grünewald & Cooke, W. Witthoft, W.C. Wrankmore, E.C. Schmidt i I.J. Hinchliff według rys. A.L. Richtera i L. Mayera) przedstawiających widoki Karkonoszy oraz miast śląskich, m.in. Wrocławia, Nachodu, Zagórza Śląskiego, Książa, Chojnika, Jeleniej Góry, Bolkowa, Karpnik; 246 str., st. db., zażółcenia, bardzo liczne rdzawe plamki, w dolnej części ślad wilgoci, blok lekko poluźniony (kilka str. naderwanych, jedna z rycin osobno), oprawa twarda, płócienna, lekko przetarte krawędzie; format 8o;