2

Michał ZABOROWSKI, Odaliska, 1994 r.

Olej, płótno: 100 x 130 cm

Sygnowany i opisany na odwrocie.

Michał ZABOROWSKI

ur. 1960 Gdańsk

Studia odbył na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni prof. Ludwika Maciąga uzyskał w roku 1985. Jedna z pierwszych jego wystaw indywidualnych miała miejsce w Galerii Zapiecek w Warszawie (1987), w tym też roku otrzymał złoty medal na Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie. Pokazywał swoje prace w znaczących galeriach europejskich i amerykańskich. Maluje w dużym formacie postacie i sceny figuralne pełne dynamiki i ruchu, który podkreśla asymetrią kompozycji. Przedstawione sceny sprawiają niekiedy wrażenie kontynuacji już poza płótnem. Stosuje nasycone barwy i kontrastowe światłocienie. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w USA, Kanadzie Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii i RPA.

II Aukcja Dzieł Sztuki i Malarstwa
24 lipca 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
8 235 EUR
Wyświetleń: 111 | Ulubione: 0

LORETS

24 lipca 2019 CEST/Warsaw

LORETS
Oliwia Lorenz Galeria Sztuki
ul. Rydygiera 11 / 83
01-793 Warszawa
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także