GRĄBCZEWSKI BRONISŁAW [Generał]
PODRÓŻE Gen. Br. Grąbczewskiego
t. I-III [komplet]
RZADKIE W KOMPLECIE!!!
t. I: KASZGARJA, PODRÓŻ DO AZJI ŚRODKOWEJ
z portretem autora, 65 ilustracjami i mapą
t. II: PRZEZ PAMIRY I HINDUKUSZ, DO ŹRÓDEŁ RZEKI INDUS
z 82 ilustracjami
t. III: W PUSTYNIACH RASKEMU I TYBETU
z portretem autora, 74 ilustracjami i mapą
Nakład Gebethnera i Wolffa, po roku 1925, str. XV, 246 [2] + mapka, 226, 240 + mapka
Generał Bronisław Grąbczewski - topograf, podróżnik i odkrywca w służbie carskiej Rosji. Słynny myśliwy, swoje trofea łowieckie opisał głównie we "Wspomnieniach myśliwskich". Badacz Azji Środkowej. Kierował ekspedycjami naukowymi w Hindukuszu, Kaszgarii, Tybecie, Afganistanie i na Pamirze, które wnikliwie opisał w niniejszych pamiętnikach, znaleźć tu jednak można także liczne motywy łowieckie. Od 1910 roku przebywał w Polsce.
TWARDA OPRAWA PÓŁPŁÓCIENNA Z EPOKI, KARTON MARMORYZOWANY, GÓRNE OBCIECIA KART BARWIONE
STAN BDB-/ drobne otarcia opraw, pieczęci własn.na k.przedtyt. i tyt.
oferta specjalna