30025
search star_border

Japonia 1964. "XVIII. Nyári Olimpia - Tokió" kétoldalas, jelzett Au díjérem tokban (7,56g/0.750/22,5mm). Az 1964...

add Twoja notatka
Japonia 1964. "XVIII. Nyári Olimpia - Tokió" kétoldalas, jelzett Au díjérem tokban (7,56g/0.750/22,5mm). Az 1964-es Olimpián szerepelt a magyar labdarúgó válogatott is, a Bene Ferenc, Farkas János, Gelei József, Ihász Kálmán, Komora Imre, Novák Dezső, Varga Zoltán fémjelezte nemzeti csapatunk csoportjában Jugoszlávia, Észak-Korea, Marokkó szerepelt, ám a koreai csapat végül visszalépett. A magyar válogatott így két mérkőzést játszott a csoportkörben, Marokkót 6-0-ra győztük le, míg Jugoszlávia ellen (már tét nélküli találkozón) egy elképesztően gólzáporos, nyílt sisakos meccset játszottunk; 12 perc után már 2-2 volt az állás, végül 5-4-es félidőt követően 6-5-re diadalmaskodtunk, így csoportelsőként jutottunk tovább. A Románia elleni negyeddöntőt Csernai Tibor duplájával 2-0-ra nyertük meg, majd az Egyesült Arab Köztársaság (Egyiptom) csapatát 6-0-ra vertük Bene Ferenc mesternégyesével és Komora Imre két találatával. Jöhetett a Csehszlovákia elleni döntő, 1964. október 23-án. A finálén 80000 néző előtt Vladimír Weiss öngóljával szerzett vezetést a magyar válogatott, majd az 59. percben Bene Ferenc megduplázta a mieink előnyét. A 80. percben a csehszlovákok Jan Brumovský góljával szépítettek, ám egyenlíteni nem sikerült, így a magyar válogatott másodszor is olimpiai bajnok lett. A torna gólkirálya Bene Ferenc lett 12 találattal. T:UNC / Japonia 1964 "18. Letnie Igrzyska Olimpijskie - Tokio" dwustronny, oznaczony Au medal w etui (7,56 g/0,750/22,5 mm). Reprezentacja Węgier w piłce nożnej wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w 1964 r., a w jej składzie znaleźli się Ferenc Bene, János Farkas, József Gelei, Kálmán Ihász, Imre Komora, Dezső Novák i Zoltán Varga. Przeciwnikami Węgrów były Jugosławia, Korea Północna i Maroko, ale reprezentacja Korei ostatecznie się wycofała. Reprezentacja Węgier rozegrała więc dwa mecze w fazie grupowej, wygrywając 6-0 z Marokiem. Następnie Węgry rozegrały otwarty mecz kaskowy z Jugosławią (mecz nie miał już stawki); Po 12 minutach wynik wynosił już 2-2, a ostatecznie, po połowie 5-4, Węgry triumfowały 6-5 i awansowały jako liderzy grupy. W ćwierćfinale Węgry wygrały 2-0 z Rumunią dzięki dwóm bramkom Tibora Csernaia, a następnie pokonały Zjednoczoną Republikę Arabską (Egipt) 6-0 dzięki czterem bramkom Ferenca Bene i dwóm Imre Komory. Finał przeciwko Czechosłowacji odbył się 23 października 1964 roku. W finale, na oczach 80 000 widzów, węgierska drużyna objęła prowadzenie dzięki bramce Vladimíra Weissa, a w 59. minucie Ferenc Bene podwoił węgierską przewagę. W 80. minucie Czechosłowacy zdobyli bramkę autorstwa Jana Brumovskiego, ale nie zdołali wyrównać, więc reprezentacja Węgier po raz drugi została mistrzami olimpijskimi. Najlepszym strzelcem turnieju został Ferenc Bene z 12 bramkami. C:UNC
Zaloguj się aby licytować

Chcesz licytować? Zaloguj się i zapisz do aukcji.

Zaloguj się
HUF .00

Przyjmowanie limitów: 04/05 17:00 CEST

Licytacja na żywo w tej aukcji odbywa się w zewnętrznym serwisie. Aby brać udział w licytacji ustaw limity na wybrane pozycje. Zostaną one przesłane do organizatora aukcji.

Wyświetleń: 15 | Ulubione: 0