63

ROGALIŃSKI Józef - [Księga pierwsza] Doswiadczenia skutkow rzeczy pod zmysły podpadaiących (...)

add Twoja notatka 
Opis pozycji

Poznań 1771. W Drukarni J. K. M. y Rzplitey Societatis JESU. 13,5x19 cm, s.(44), 299, (13), cz-b rycina przed str. tytułową, 3 rozkładane cz-b tablice poza tekstem, opr. skórzana z epoki. Stan dobry (zamazane wpisy własnościowe, foxing, na części stron delikatne ślady zamoczenia, otarcia oprawy, przerwania skóry, niewielkie dziurki na wyklejkach).

Pełny tytuł: Doswiadczenia skutkow rzeczy pod zmysły podpadaiących, na publicznych posiedzeniach w Szkołach Poznańskich Societatis JESU na widok stawione y wykładane, Jego Krolewskiey Mosci panu naszemu Miłościwemu ofiarowane. Przex Xiędza Józefa Rogalińskiego, tegoż Zakonu, Matematyki y Fizyki doświadczaiącey Nauczyciela; a dla łatwieyszego słuchaiących y patrzących poięcia za dozwoleniem Zwierzchności. Naprzód w Roku 1765, a teraz w Roku 1771 powtórnie do druku podane.

Dzieło uważane za pierwszy podręcznik fizyki w Polsce. Składał się z czterech ksiąg - tu księga pierwsza, wydanie drugie.

W treści m.in.: Bezwładność co iest? Ciągłość co iest w rozumieniu Newtona? Dyamenty mogą się zgiąć y spłaszczyć. Epicurus co trzymał o pierwszych początkach wszystkich rzeczy. Farby y malowidła zkąd pochodzą? Jad jaszczurki jakie ma cząstki? Kwiaty w ogrodach, czemu są wonnieysze wieczorem, niżeli koło południa? Lutowanie jakim sposobem się czyni? Marmur jakim sposobem można rozpuścić? Miedź iakim sposobem staie się krucha? Obięcie y rozłożystość ciał co iest? Ocet czemu szczypie w ięzyk? Odpychanie co iest? Okręty y statki większe, sposobnieysze są do żeglugi pod wodę, niż mnieysze. Pieczęci cudzych fałszowanie. Pieniądz złoty iak wagi nabiera? Robaczki w rożnych rozciekach y latoroślach, w wodzie moczonych. Rozcieki co są? Sól czemu przeszkadza do zepsucia mięsa? Srebro żywe do złota się garnie; iak go z niego zprowadzić? Stal co iest za kruszec? Światło na iak wiele cząstek może się dzielić? Sztychowania na blasze sztuka. Tutuniu ciągnienie iakim sposobem bydź może zdrowsze? Twardość ciał co iest? Wino zmieszane z z wodą nie obraca się w wodę, ani woda w wino. Woda morska dla czego słona? Zaćmienie Słońca lub Xiężyca przepowiedzieć iak szacowna sztuka? Złocić y srebrzyć miedź.

Aukcja
3. Aukcja Antykwariatu Kwadryga [Książki, plakaty, fotografia, grafika]
gavel
Data
07 marca 2021
date_range
Cena wywoławcza
271 EUR
Cena sprzedaży
323 EUR
Przebicie
119%
Wyświetleń: 95 | Ulubione: 4
Aukcja

Antykwariat Kwadryga

3. Aukcja Antykwariatu Kwadryga [Książki, plakaty, fotografia, grafika]
Data
07 marca 2021
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
10.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 5
  100
  > 10
  200
  > 20
  300
  > 30
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
 
Regulamin
 1. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania.
 2. Do ceny wylicytowanej Antykwariat Kwadryga dolicza 10% opłaty organizacyjnej. 
 3. Prowadzący aukcję może wycofać pozycję przed rozpoczęciem licytacji bez podania przyczyny.
 4. Do udziału w aukcji upoważnione są osoby oraz instytucje (w ich imieniu upoważnieni przedstawiciele), które zarejestrowały się w serwisie onebid.pl albo złożyły zlecenie kupna w formie pisemnej lub poprzez e-mail.
 5. Zamówienia pisemne przyjmujemy do 6 marca, do godz. 18. Prosimy kierować je na adres: Antykwariat Kwadryga ul. Wilcza 29a lok. 25, 00-544 Warszawa lub na adres e-mail [email protected], podając w nich: numer pozycji, tytuł i najwyższą oferowaną cenę (limit). Osoby i instytucje, które złożyły  zamówienia pisemne, w licytacji reprezentuje przedstawiciel antykwariatu. Treść zamówienia pozostaje informacją poufną. 
 6. W przypadku otrzymania zamówień na tę samą pozycję, z jednakowymi limitami, pod uwagę brane jest zamówienie, które wpłynęło jako pierwsze.
 7. Obiekty aukcyjne można oglądać, po wcześniejszym ustaleniu terminu, w siedzibie antykwariatu do 5 marca 2021 r. do godz. 16.00.
 8. Od 9.03.2021 r. wylicytowane pozycje można opłacić i odebrać osobiście w siedzibie antykwariatu. 
 9. Zakupione pozycje wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej: do instytucji – po otrzymaniu przelewu bankowego, do osób prywatnych – za pobraniem pocztowym lub po przedpłacie. 
 10. Prosimy o przestrzeganie 7-dniowego terminu płatności od daty otrzymania rozliczenia za zakupione pozycje. Jeżeli wpłata nie nastąpi w wymaganym terminie, Antykwariat Kwadryga ma prawo anulować sprzedaż lub naliczać odsetki ustawowe.
 11. Osoba licytująca, podając dane osobowe w procesie rejestracji osobistej bądź pisemnej, wyraża zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celu udziału w aukcji, zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych uczestników aukcji jest Antykwariat Kwadryga. Licytujący ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz złożenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, na zasadach określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych. 
 12. Antykwariat jest zobowiązany do gromadzenia danych osobowych (imię, nazwisko, nr pesel) uczestników aukcji, dokonujących transakcji powyżej 10 tysięcy złotych, w Księdze Ewidencyjnej Zabytków Przyjętych lub Oferowanych do Zbycia i Wydanych Ekspertyzach (Dz. U. z 04.12.2017 r. poz. 2249). 
O aukcji


FAQ
O sprzedawcy
Antykwariat Kwadryga
Kontakt
Artur Jastrzębski Antykwariat Kwadryga
room
ul. Wilcza 29A lok. 25
00-544 Warszawa
phone
+48 22 622 11 54
keyboard_arrow_up
+