19

Winnica. Miesięcznik ilustrowany poświęcony kobiecie... Nr 1-4/1925 [Jasieński, Stern, Hemar, Brzechwa]

add Twoja notatka 
Opis pozycji

Warszawa [1925]. Nakładem Towarzystwa Wydawniczego "Ateneum". 16x21 cm, str. 78, 78, 60, 58 (współoprawne 4 numery), czarno-białe ilustracje w tekście, oprawa półskórkowa introligatorska (współczesna), zachowane miękkie okładki. Stan dobry (pojedyncze naddarcia, przybrudzenia i zagniecenia, niewielkie podklejenia okładki nr 1).

Redaktor naczelny: Bruno Jasieński.

Okładki zaprojektowali: Feliks Kowarski, Feliks Krassowski, Alicja Halicka, Tadeusz Buła. Wśród ilustracji dzieła m.in. Teodora Axentowicza, Jacka Malczewskiego, Wojciecha Weissa, Leona Wyczółkowskiego, Kazimierza Tomorowicza.

Z czasopismem współpracowali m.in. Marian Hemar, Jan Brzechwa (pod ps. Szer-Szeń), Anatol Stern, Bruno Winawer, Józef Jedlicz, Kornel Makuszyński, Adolf Nowaczyński, Jan Parandowski, Stanisław Wasylewski, August Zamoyski. Można w nim znaleźć również wywiad z Polą Negri oraz utwory autorów zagranicznych, takich jak np. Ilia Erenburg, Paul Verlaine, czy Pitigrilli. Komplet wydawniczy.

"WINNICA" jest zupełnie nowym typem magazynu literackiego, dostarczającego czytelnikowi w zakresie tego zawsze aktualnego tematu, jakim jest kobieta i wieczny konflikt płci, którego jest powodem, lektury lekkiej, fascynującej, wybrednej i sensacyjnej w najbardziej artystycznem tego słowa znaczeniu. Oprócz nowel, feljetonów i drobiazgów pierwszorzędnych autorów polskich, których współpracę sobie zapewniła, "WINNICA" wprowadza cały szereg pierwszorzędnych autorów zagranicznych, dotychczas na język polski w ogóle nietłumaczonych i pojawiających się na łamach "WINNICY" po raz pierwszy. (...)

Każdy numer "WINNICY" poza bogatym materiałem nowelistycznym przynosi następujące działy: Po tamtej stronie rampy - dział niedyskrecji teatralnych - wielkie aktorki i aktorzy o sobie i innych; Kwiaty filmu - sensacje z buduaru dziesiątej muzy oraz autobiografje gwiazd filmowych; dział ilustrowanego humoru erotycznego, prowadzony przez najlepszych satyryków i humorystów współczesnych; bogaty dział Curiosów i anegdot o kobiecie wszystkich epok i stylów; oraz wiele innych.

Aukcja
4. Aukcja Antykwariatu Kwadryga [Książki, plakaty, fotografia, grafika]
gavel
Data
06 czerwca 2021
date_range
Cena wywoławcza
64 EUR
Cena sprzedaży
378 EUR
Przebicie
587%
Wyświetleń: 111 | Ulubione: 0
Aukcja

Antykwariat Kwadryga

4. Aukcja Antykwariatu Kwadryga [Książki, plakaty, fotografia, grafika]
Data
06 czerwca 2021
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Opłata aukcyjna
10.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 5
  100
  > 10
  200
  > 20
  300
  > 30
  500
  > 50
  1 000
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
 
Regulamin
 1. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania.
 2. Do ceny wylicytowanej Antykwariat Kwadryga dolicza 10% opłaty organizacyjnej. 
 3. Prowadzący aukcję może wycofać pozycję przed rozpoczęciem licytacji bez podania przyczyny.
 4. Do udziału w aukcji upoważnione są osoby oraz instytucje (w ich imieniu upoważnieni przedstawiciele), które zarejestrowały się w serwisie onebid.pl albo złożyły zlecenie kupna w formie pisemnej lub poprzez e-mail.
 5. Zamówienia pisemne przyjmujemy do 4 czerwca, do godz. 18. Prosimy kierować je na adres: Antykwariat Kwadryga ul. Wilcza 29a lok. 25, 00-544 Warszawa lub na adres e-mail [email protected], podając w nich: numer pozycji, tytuł i najwyższą oferowaną cenę (limit). Osoby i instytucje, które złożyły  zamówienia pisemne, w licytacji reprezentuje przedstawiciel antykwariatu. Treść zamówienia pozostaje informacją poufną. 
 6. W przypadku otrzymania zamówień na tę samą pozycję, z jednakowymi limitami, pod uwagę brane jest zamówienie, które wpłynęło jako pierwsze.
 7. Obiekty aukcyjne można oglądać, po wcześniejszym ustaleniu terminu, w siedzibie antykwariatu do 4 czerwca 2021 r. do godz. 16.00.
 8. Od 7.06.2021 r. wylicytowane pozycje można opłacić i odebrać osobiście w siedzibie antykwariatu. 
 9. Zakupione pozycje wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej i InPostu: do instytucji – po otrzymaniu przelewu bankowego, do osób prywatnych – za pobraniem pocztowym lub po przedpłacie. 
 10. Prosimy o przestrzeganie 7-dniowego terminu płatności od daty otrzymania rozliczenia za zakupione pozycje. Jeżeli wpłata nie nastąpi w wymaganym terminie, Antykwariat Kwadryga ma prawo anulować sprzedaż lub naliczać odsetki ustawowe.
 11. Osoba licytująca, podając dane osobowe w procesie rejestracji osobistej bądź pisemnej, wyraża zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celu udziału w aukcji, zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych uczestników aukcji jest Antykwariat Kwadryga. Licytujący ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz złożenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, na zasadach określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych. 
 12. Antykwariat jest zobowiązany do gromadzenia danych osobowych (imię, nazwisko, nr pesel) uczestników aukcji, dokonujących transakcji powyżej 10 tysięcy złotych, w Księdze Ewidencyjnej Zabytków Przyjętych lub Oferowanych do Zbycia i Wydanych Ekspertyzach (Dz. U. z 04.12.2017 r. poz. 2249). 
O aukcji


FAQ
O sprzedawcy
Antykwariat Kwadryga
Kontakt
Artur Jastrzębski Antykwariat Kwadryga
room
ul. Wilcza 29A lok. 25
00-544 Warszawa
phone
+48 22 622 11 54
keyboard_arrow_up
+