Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane
1

Monika Borowicz, Rynek Główny w Krakowie, 2021r.

add Twoja notatka 
Opis pozycji

akwarela na papierze, 37x49cm, sygn.

Urodzona 1976r w Krakowie w rodzinie uzdolnionej plastycznie. Od dziecka najchętniej zajmowała się rysunkiem i malarstwem. Pobierała nauki w licznych placówkach kulturowo/oświatowych. Po ukończeniu Liceum  rysowała i malowała obrazy akwarelowe.

W 1997 roku otworzyła Autorską Galerie „Retro” w Rynku Głównym w Krakowie i powołała do życia Grupę Artystyczną „Retro” - skupiającą artystów mających na celu rozpowszechniać w kraju i na świecie unikatowy charakter miasta Krakowa, tworzyć obrazy, ilustracje, logotypy i wzory dekoracyjne ściśle związane z historią i tradycją Krakowa.

1998r. Otrzymała wsparcie Urzędu Miasta Krakowa w postaci powierzchni wystawowej i handlowej w Rynku Głównym w Podcieniach Sukiennic.

1997r. Uzyskała certyfikat  Krajowej Komisji  Artystycznej Fundacji  „Cepelia”

Jej uwagę i pasję przyciągnęła również kinematografia. Wiedzę zdobywała na Wydziale Filmoznawstwa UJ. Brała udział w licznych inicjatywach Dyskusyjnego Klubu filmowego „Rotunda” .

W roku 1997 współtworzyła film krótkometrażowy pt: „1997” który zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich w Warszawie. Zachęcona dobrym przyjęciem filmu  w 2001 roku udała się do Łodzi gdzie brała udział w licznych projektach Szkoły Filmowej.

W latach 1997- 2004r – stworzyła trzy cykle prac związanych tematem z Krakowem.

1 . „Retrospekcje”- rysunki piórkiem i tuszem inspirowane XIXwiecznymi rycinami, przedstawiające Kraków z okresu 1900-1936r. Prace te zostały wystawione w towarzystwie Naukowym Płockim w 1999r.

2. „Moje miasto” - akwarele tematem których jest krótki unikatowy moment światła padającego na fragment architektury miasta Krakowa.

3. „Skeching” - swobodne, spontaniczne akwarelowe szkice notujące sceny z życia miasta Krakowa.

W roku 2004 artystka zaczęła wyjeżdżać do Włoch . Zafascynowała się zasobami kulturowymi Toskanii. Związała się z tamtejszym środowiskiem artystycznym. W bezpośrednim kontakcie z dziełami wielu mistrzów oraz wśród galerii takich jak „Uffizzi i „Pitti Palace”  rozwijała swoją wrażliwość , wiedzę i umiejętności. Tworzyła w tamtym okresie akwarelowe pejzaże z Toskanii  oraz architekturę zabytkową Florencji, Sjeny, San Gimignano czy Pizy. Obrazy te zostały sprzedane częściowo we Włoszech a częściowo w Galerii Autorskiej w Krakowie. 

W 2010 roku artystka postanowiła zamknąć czasowo galerię w Krakowie i przeprowadzić się do Norwegii. Zamieszkała w małej miejscowości Auklandshamn w pobliżu Haugesund. Zaabsorbowana życiem powiększającej się rodziny spowolniła tępo tworzenia obrazów. Skandynawskie światło , kont padania promieni słonecznych i eksponowane przez nie kolory zafascynowały artystkę. Spowolnione życie na wsi pośród fiordów otworzyło artystkę na doznania wewnętrzne człowieka . To tu powstały pierwsze obrazy figuratywne – anonimowych postaci kobiecych obrazujące stan emocji taki jak „Furia”, „ Samotność”, „Troska” czy „ „ Oczekiwanie” .

W 2017r. Powróciła do Krakowa. Na ekspozycji obrazów w Galerii „Old Town” wystawia i sprzedaje swoje obrazy.

W 2021r. W Klubie kultury „ Mirage” odbyła się wystawa jej obrazów akwarelowych pod tytułem „ AQUA-re-LOVE” - powrót do Krakowa .

Obecnie artystka wystawia swoje obrazy także za pośrednictwem galerii internetowych w kraju i zagranicą jak i na aukcjach sztuki.

Aukcja
AUKCJA od 600 ZŁOTYCH
gavel
Data
20 lutego 2022 CET/Warsaw
date_range
Cena wywoławcza
133 EUR
Cena sprzedaży
brak ofert
Pozycja nie jest już dostępna
Wyświetleń: 158 | Ulubione: 0
Aukcja

Stricte

AUKCJA od 600 ZŁOTYCH
Data
20 lutego 2022 CET/Warsaw
Przebieg licytacji

Licytowane będą wszystkie pozycje

Oferta złożona na 5 minut przed końcem czasu wydłuży czas licytacji tej pozycji o kolejne 10 minut

Opłata aukcyjna
18.00%
OneBid nie pobiera dodatkowych opłat za licytację.
Podbicia
  1
  > 100
 
Regulamin

I

 1. Przedmiotem aukcji są współczesne dzieła sztuki, obiekty rzemiosła artystycznego i wzornictwa przemysłowego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Organizatorów aukcji.
 2. Każdy obiekt wystawiony na aukcję posiada zdjęcie, opis i cenę wywoławczą.
 3. Opisy obiektów i ceny wywoławcze mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.
 4. Do wylicytowanej ceny po zakończeniu aukcji doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%.
 5. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.

II

 1. Aukcjom ON-LINE nie towarzyszy katalog w formie drukowanej.
 2. Wszystkie obiekty prezentowane są w internecie na stronie organizatorów aukcji.
 3. Cały przebieg aukcji odbywa się wyłącznie w Internecie.
 4. Dopuszczalne są wcześniejsze zgłoszenia nadesłane pocztą elektroniczną. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 5. Kontakt mailowy: [email protected]

III

 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które zarejestrują się w systemie aukcyjnym – na stronie internetowej.
 2. Organizatorzy nie wymagają od uczestników aukcji wpłaty wadium. Osoby niezarejestrowane mogą jedynie obserwować przebieg licytacji.
 3. Celem zapewnienia prawidłowej identyfikacji licytujących, osoby rejestrujące się zobowiązane są do podania aktualnych danych kontaktowych oraz wyrażają zgodę na dokonanie weryfikacji danych, np. poprzez kontakt telefoniczny.
 4. Organizatorzy aukcji gromadzą informacje o użytkownikach jedynie w celu nawiązania kontaktu, w związku z prowadzonymi aukcjami . Jednocześnie mają państwo gwarancję, że dane podane nie zostaną nikomu ujawnione lub wykorzystane do innych celów.
 5. Każdy zarejestrowany użytkownik pozostaje anonimowy.
 6. Organizatorzy aukcji udostępniają każdemu użytkownikowi możliwość wglądu, modyfikacji i usunięcia danych osobowych.

IV

 1. Złożenie oferty licytacyjnej przez Internet jest wiążące, w takim samym stopniu jak dzieje się to na tradycyjnej aukcji. W przypadku rezygnacji z dokończenia transakcji kupna lub unikania kontaktu, organizatorzy mają prawo podjąć stosowne działania, a w szczególnych przypadkach dochodzić swoich praw przed sądem.

V

 1. Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za problemy związane z udziałem w Aukcji ON-LINE, spowodowane przez czynniki leżące poza ich zasięgiem, w szczególności za awarie łączy internetowych lub telefonicznych – krajowych lub międzynarodowych, bądź tez innych awarii sprzętu, których Organizator nie są właścicielem i za które nie ponosi odpowiedzialności.

VI

 1. Aukcja prowadzona jest przez – aukcjonera-komputer.
 2. Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi 100 zł.
 3. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę w określonym czasie trwania aukcji.
 4. W przypadku zgłoszenia kilku ofert, decydujący jest czas napłynięcia zgłoszenia do aukcjonera. Przyjęta zostaje oferta tego użytkownika, który pierwszy wyświetlił się na ekranie komputera na stronie prowadzonej aukcji.
 5. Informacja o tym kto prowadzi licytację danego obiektu jest potwierdzona komunikatem na stronie aukcji
 6. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta.
 7. W przypadku braku ofert kupna istnieje możliwość zakupu obiektu w cenie wywoławczej.

VII

 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 2 dni roboczych po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu obiekt przepada co oznacza, że może zostać wystawiony do kolejnej licytacji podczas kolejnej aukcji i zostać sprzedany lub może zostać sprzedany osobie która w drugiej kolejności zalicytowała najwyżej.
 2. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty w wyznaczonym terminie.

VIII

 1. Organizatorzy aukcji dają gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu.
 2. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Nie ponoszą odpowiedzialności za plagiat.

IX

 1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu.
 2. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Organizatorzy aukcji są zobowiązani do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.


Odbiór

Następnego dnia po zakończeniu aukcji, prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub mailowo. Zostaną wówczas ustalone formy płatności i sposób odbioru wylicytowanych prac. Transport dzieła sztuki pokrywa kupujący. Transportu dokonuje firma przewozowa , a koszt nadania przesyłki funkcjonuje według cennika danej firmy przewozowej. Preferujemy wysyłki kurierskie bez odbiorów osobistych.


Płatność

Opłatę za wylicytowany obiekt można dokonać wyłącznie przelewem na konto. Do wszystkich wylicytowanych pozycji należy doliczyć 15% opłaty organizacyjnej. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 2 dni roboczych, po zakończeniu aukcji przelewem na konto . Nabywca otrzymuje certyfikat oraz fakturę marżę. Organizatorzy zapewniają, że przez 2 dni robocze od dnia zakończenia aukcji i zarejestrowania należności na koncie, wpłacona kwota pozostaje zablokowana. Jest to zabezpieczenie dla kupującego, na wypadek zwrotu wylicytowanego obiektu. Koszty zwrotu pokrywa kupujący.

Płatność na konto:
Firma Stricte Magda Melak
ul. Orfeusza 2
02-874 Warszawa
MBANK 62 1140 2004 0000 3702 7064 8789
W tytule przelewu prosimy podać nazwę aukcji (np.1 aukcja sztuki kobiet) oraz numery lub numer pozycji.


Kontakt

Firma Stricte Magda Melak
ul. Orfeusza 2
02-874 Warszawa
tel 601 15 00 18
mail: [email protected]

O aukcji


FAQ
O sprzedawcy
Stricte
Kontakt
Stricte Aukcje Sztuki
room
ul. Orfeusza 2
02-874 Warszawa
phone
+48 601 15 00 18
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także
keyboard_arrow_up