Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

ANNA MALICKA-ZAMORSKA, KOT W BUTACH

ANNA MALICKA-ZAMORSKA, KOT W BUTACH
ANNA MALICKA-ZAMORSKA, KOT W BUTACH
ANNA MALICKA-ZAMORSKA, KOT W BUTACH
Galeria BB

Pozycja niedostępna
Materiał ceramika
Rozmiar: 24 x 30 x 11 CM

ANNA MALICKA-ZAMORSKA:
Jedna z najbardziej znanych i popularnych w świecie artystów ceramików.

Stypendystka uniwersytetów: GIAE, Churchill, Victoria, Australia; Drake University, Des Moines, Iowa, USA; Academy of the Arts, Reykjavik, Islandia.

Udział w międzynarodowych sympozjach twórczych, konkursach i w ponad 200 wystawach

w kraju i zagranicą.

Prace w zbiorach muzealnych całej Europy, obu Ameryk, Japonii, Tajwanu i Korei Południowej.

Od 1974 roku członek Międzynarodowej Akademii Ceramiki IAC z siedzibą w Genewie/ Szwajcaria. W latach 1977 - 2008 prowadziła Międzynarodowe Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej". Liczne nagrody w Polsce i zagranicą.

Historia sprzedawcy
Galeria AB jest filią Galerii BB, jednej z najbardziej przyszłościowych galerii w Polsce. Galeria BB powstała w Krakowie w 1997 roku, a we Wrocławiu od 2004 roku. Ma reputację jednych z najciekawszych wystaw sztuki współczesnej i designu w obu miastach. Z Galerią BB regularnie współpracuje około 80 artystów. Ma na swoim koncie ponad 200 wystaw w kraju i za granicą.

Od 2012 roku Galeria BB realizuje we Wrocławiu Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass” – we współpracy z Fundacją Fly with Art, Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski oraz Gminą Wrocław. Jego kuratorami są: Anita Bialic i prof. Kazimierz Pawlak. Projekt Play with Glass – European Glass Festival znalazł się w aplikacji Wrocławia do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Obecnie jest to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń w obszarze sztuki szkła.
Wyświetleń: 75
keyboard_arrow_up